To były już ostatnie sparingi ekip z powiatu włocławskiego

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

To były już ostatnie sparingi ekip z powiatu włocławskiego

Marcin Gołembiewski

W niedzielę sparingi rozegrały dwa zespoły z naszego regionu. Znamy termin forum piłkarskiego. Borończyk nadal trenerem Włocłavii.

Piast - Unia Gniewkowo 3:0 (1:0)
Bramki: Marek Tobiasz (20), Jakub Chojnacki 2 (57, karny, 66).
SADOWNIK: Szudzik - Żywica, Tobiasz, Woźniak, Heliński, Stasiak, Urbański, Murawski, Kramarski, Chojnacki, Katolik. Na zmiany weszli: Chlewicki, Pogodziński, Ćwikliński, B. Krzyżanowski, A. Krzyżanowski.

Pewną wygraną w sparingu rozegranym w Toruniu zanotowali mistrzowie rundy jesiennej włocławskiej A klasy.

Rywalem podopiecznych Sławomira Gawrońskiego była Unia Gniewkowo, obecnie szósty zespół II grupy A klasy. Dwa gole zdobył najskuteczniejszy jesienią zawodnik Piasta Jakub Chojnacki. Wygraną piłkarze sprawili imieninowy prezent prezesowi klubu Zdzisławowi Krzyżanowskiemu.

- Sternik klubu dostał od nas nie tylko prezent w postaci zwycięstwa i udanej rundy jesiennej. Był wyraźnie zadowolony, zaprosił nas na obiad do Ciechocinka - zdradza trener Gawroński. - Był to nasz ostatni sparing w tym roku. Teraz czeka nas przerwa do 10 stycznia. Obecnie ustalamy terminy meczów kontrolnych. Chcieliśmy grać w wyżej notowanymi rywalami, ale nie jest to takie proste.

Bałtyk - Sadownik 1:1 (0:0)
Bramki: Marcin Poręba (55) - Łukasz Lewandowski (63).
SADOWNIK: Łopatowski - Junatowski, Milewski, Lewandowski, Kijewski - Olkowski, zawodnik testowany I, testowany II, testowany III, Langowski - Dróbkowski. Na zmiany weszli: testowany IV, Purcelewski, Goc, Kujawa.

W Gdyni mecz kontrolny rozegrał Sadownik. Rywalem był trzeci zespół III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej.

Spotkanie zakończyło się remisem, a wyrównanie gościom zapewnił Łukasz Lewandowski, który tym razem zagrał w ataku. W Sadowniku wystąpiło czterech zawodników testowanych. W większości to Ukraińcy. Po meczu cały zespół zwiedził stadion miejscowej Arki, a później piłkarze obejrzeli w Gdańsku mecz polskiej ekstraklasy Le-chia - Lech Poznań (0:1).

W spotkaniu w zespole Sadowniku nie zagrali Konrad Kaźmierczak, Mariusz Gawro-ński, Paweł Zaranek (choroby) oraz Dawid Bocian (studia), a Krzysztof Garczewski pełne 90 minut był testowany przez zespół Bałtyku.

Teraz czwartoligowy Sadownik do 28 stycznia 2016 roku ma wolne, a pierwszy sparing rozegra w pierwszy weekend lutego z Włocłavią.

Borończyk nadal trenerem Włocłavii

Włocławianie wystąpią pod wodzą trenera Wiesława Borończyka. - Udało mi się przekonać szkoleniowca do zostania we Włocławku - poinformowała Agnieszka Kacprowicz, prezes Włocłavii. - W czwartek rozmawialiśmy na temat przyszłości klubu. Na pewno dla trenera będzie to duże wyzwanie. Naszym celem jest przygotowanie się do gry w czwartej lidze. Zdajemy sobie sobie sprawę, że na utrzymanie szans już nie mamy. W poniedziałek 21 grudnia odbędzie się kolejne walne zebranie członków klubu na którym mam nadzieję, że podejmiemy kluczowe decyzje dotyczące sprzedaży klubowych terenów, co pozwoli nam wyjść z kłopotów finansowych.

Forum Piłkarskie

Znamy już oficjalnie termin i organizatorów Forum Piłkarskiego pn: „Jutro włocławskiej piłki”. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej miejskiego stadionu OSiR w poniedziałek, 7 grudnia. Początek o godzinie 18. Organizatorzy forum Jan Schwarz i Dariusz Pokrywczyński zapraszają na nie wszystkich, którym dobro włocławskiej piłki nożnej leży na sercu. Podczas spotkania każdy będzie się mógł wypowiedzieć, ale tylko i wyłącznie o przyszłości futbolu we Włocławku.

Testy do Olimpii

W piątek w Grudziądzu odbędzie się towarzyskie spotkanie piłkarskie w którym miejscowa pierwszoligowa Olimpia zagra z zespołem złożonym z zawodników testowanych. W gronie zaproszonych (w sumie 22) znaleźli się piłkarze z regionu. W drużynie z niższych ligi prowadzonej przez Grzegorza Wódkiewicza i Mariusza Przesmyckiego zagrają: Radosław Łepski i Jan Kołodziejski, piłkarze Kujawianki Izbica Kuj., Michał Łazarski, zawodnik Lidera oraz wypożyczony z włocławskiego UKS do Włocłavii (do końca roku) Mateusz Dewil. Spotkanie testowe 4 grudnia rozpocznie się o godzinie 13.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.