To była niezwykła gala z operą i operetkę

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

To była niezwykła gala z operą i operetkę

Dariusz Nawrocki

Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa jest jedną z tych imprez, bez których część inowrocławian nie wyobraża sobie wakacji.

Już na stałe wpisała się w kulturalny krajobraz miasta . W tym roku odbyła się już po raz trzynasty. Oprócz miejscowych melomanów Teatr Letni wypełnił się kuracjuszami oraz gośćmi z regionu.

Pierwszego dnia wysłuchać mogliśmy najpiękniejsze fragmenty operetek wiedeńskich, arie, duety, walce, polki, galopy, marsze i hity neapolitańskie. Zobaczyć mogliśmy również bajeczne popisy taneczne baletu rewiowego.

Natomiast drugiego dnia imprezy, podczas gali musicalowej Revue „New York, New York” usłyszeliśmy najpiękniejsze hity z musicali „Koty”, „Skrzypek na dachu”, „Południowy Pacyfik”, „Evita”, „Cabaret”, „Hello Dolly”, „Upiór w Operze”, „West side story” i „Człowiek z La Manchy”. I znów na scenie nie zabrakło przepięknych tańców w wykonaniu baletu rewiowego.

W czasie dwudniowego show usłyszeliśmy i zobaczyliśmy następujących artystów: Joanna Kściuczyk-Jędrusik (sopran), Mariola Płazak-Ścibich (sopran), Grażyna Bieniek (mezzosopran), Mieczysław Błaszczyk (tenor), Tomasz Białek (tenor i prowadzenie gali), Adam Żaak (baryton, dyrygent orkiestry) oraz Inowrocławska Orkiestra „Pro Arte” i Balet Rewiowy „Crazy Girls Show”.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.