To będzie siatkarska uczta [terminarz turnieju w Świeciu]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Sławomir Wojciechowski

To będzie siatkarska uczta [terminarz turnieju w Świeciu]

Sławomir Wojciechowski

Od dziś do niedzieli w Świeciu siatkarki walczyć będą o puchar tytularnego sponsora Jokera. Wśród nich będą też przedstawicielki Orlen Ligi.

Już po raz ósmy w historii odbędzie się Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Prezesa Firmy Mekro. Po raz pierwszy wezmą w nim udział przedstawiciele Orlen Ligi - Pałac Bydgoszcz i Atom Trefl Sopot. Szczególnie udział aktualnego wicemistrza kraju podnosi rangę zawodom, choć trzeba dodać, że utytułowany klub znad morza latem postawił na wielkie oszczędności. I teraz raczej nie będzie odgrywał głównych ról w ekstraklasie.

Ponadto w turnieju zagrają pierwszoligowcy - Proxima Kraków, Sokołów SA Nike Węgrów oraz oczywiście Joker Mekro Energoremont Świecie. Na pewno główne trofeum znajdzie nowego właściciela, bo rok temu triumfował Zawisza Sulechów, który zniknął z seniorskiej siatkówki.

Pałac, Atom, a może…

Faworytami zawodów w Świeciu będą oczywiście orlenli-gowcy. Pałac w miniony weekend z dobrej strony pokazał się w turnieju w Pile, gdzie zajął 2. miejsce. Pałacanki pokonały PTPS Piła 3:2 i ŁKS Łódź 3:2 oraz przegrały z Budowlanymi Toruń 1:3. To zespół z Grodu Kopernika był w Pile najlepszy, a zdecydował o tym lepszy bilans setów. Pałac do Świecia przyjedzie bez swojej rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz, która dziś wraz z reprezentacją Polski zaczyna na Węgrzech turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy.

To będzie siatkarska uczta [terminarz turnieju w Świeciu]
Sławomir Wojciechowski Siatkarki Jokera zrobią wszystko, by nie zawieść trenerów, sponsorów oraz kibiców. Jednak o triumf w turnieju będzie ciężko, bo faworytami są grający w Orlen Lidze Pałac Bydgoszcz i Atom Trefl Sopot.

O sile przebudowanego Atomu Trefl niewiele można powiedzieć. Rozegrał on dotychczas tylko jeden sparing z Jokerem Mekro Energoremont, który wygrał 3:1. Sopocianki z pewnością będą chciały pokazać dobrym występem, że stać je na znacznie więcej, niż spekulują media.

Szyki drużynom z Orlen Ligi będą zapewne chcieli popsuć pierwszoligowcy. Ciekawe jak zaprezentuje się Proxima Kraków, nowy klub na siatkarskiej mapie. Tanio skóry zapewne nie sprzedadzą gospodynie. Joker na wygranie swojego turnieju czeka już pięć lat (triumfował w trzech pierwszych jego edycjach).

- Będziemy chcieli zaprezentować się jak najlepiej - zapewnia trener Andrzej Nadolny. - I powalczyć przynajmniej o podium, bo ostatnio dwukrotnie znaleźliśmy się poza nim.

Dodajmy, że mecze rozgrywane będą jak w lidze, czyli do trzech wygranych setów. Zawody odbędą się w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu, wstęp wolny.

Program turnieju:

Sławomir Wojciechowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.