Tłumy oklaskiwały paradę

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Tłumy oklaskiwały paradę

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Prawie tysiąc uczestników i o wiele więcej widzów na ulicach oklaskujących wczorajszą wielką paradę ulicami uzdrowiska, zorganizowaną z okazji Roku Jubileuszowego.

W barwym wesoły pochodzie poszły wszystkie pokolenia, od przedszkolaków po słuchaczy Uniwersytetu dla Aktywnych. Powiewały różnobarwne banery i baloniki. Do obchodów święta uzdrowiska i miasta włączyli się kuracjusze i goście weekendowi, którzy wraz z mieszkańcami i udali się na stadion, gdzie ze strażackiego wysięgnika zrobiono wszystkim „rodzinne” zdjęcie i zorganizowano piknik. Nad głowami w czasie parady i na stadionem fruwał dron, filmujący i fotografujący z góry to, co się wczoraj działo.

- Przyjechaliśmy specjalnie z Torunia - powiedział nam Bartek, najodważniejszy z grupki młodych ludzi. - Urwałem się z imienin dziadka, bo chciałem to zobaczyć - zdradził. Barwną kolumnę, której przebycie drogi na stadion zajęło godzinę otwierali jeźdźcy na koniach i dorożki, które wiozły Romów, a zamykali motocykliści. Między mini szły orkiestry dęte, harcerze, myśliwi, Rycerze Kolumba, uczniowie szkół, przedszkolaki, przedstawiciele poszczególnych sanatoriów, zakładów i instytucji. Jechały pojazdy cztero i dwukołowe.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.