Tłuchowski zespół szkół zmienia swoje oblicze

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Jolanta Mlodecka

Tłuchowski zespół szkół zmienia swoje oblicze

Jolanta Mlodecka

450 uczniów wróci po wakacjach do odmienionego zespołu szkół. Będzie sporo nowości, zarówno w programie, jak i samym obiekcie.

W ubiegłym roku radni zdecydowali o utworzeniu w Tłuchowie Zespołu Szkół. Decyzję tę poprzedziły badania, konsultacje z nauczycielami i kuratorium.

- Chcieliśmy się w ten sposób przygotować do reformy oświaty i wygaszania gimnazjum - mówi dyrektor Halina Opalczewska. - Tworzyć jednakowe warunki, przede wszystkim finansowe, dla nauczycieli i pracowników obu szkół. Także przystosować do nowych warunków naszą bazę. Powstał więc wspólny sekretariat oraz nowy, także wspólny, dobrze wyposażony pokój nauczycielski dla czterdziestu siedmiu nauczycieli.

Tłuchowski zespół szkół zmienia swoje oblicze, zmienia się nie tylko oferta oświatowa, ale też sama baza. Wakacje to dobry czas, by przeprowadzić niezbędne remonty i modernizacje pomieszczeń, przystosować je do nowych zadań.

Nowe zadanie to między innymi utworzenie w zespole szkół oddziału przedszkolnego. - Będzie to typowa „zerówka”, do której będą chodziły starsze przedszkolaki, co pozwoli zwolnić miejsca dla młodszych w przedszkolu samorządowym - dodaje dyrektor Opalczewska.

Nowy oddział ma nową siedzibę, świetnie wyposażoną, Powstanie też nowy gabinet profilaktyczno-zdrowotny oraz drugi gabinet logopedyczny. - Urządzamy też salę doświadczania świata, to wyjątkowa sala, przeznaczona dla dzieci niepełnosprawnych, wyposażona w urządzenia i akcesoria pozwalające realizować tę specjalną edukację, niestety, dość drogie. Ale pomaga nam Rada Rodziców oraz wójt, który finansowo wspiera nasze pomysły i modernizacje nie tylko w tej sprawie.

Kolejny pomysł to utworzenie pracowni artystyczno-technicznej, również odpowiednio wyposażonej i przygotowanej do pełnienia funkcji warsztatów, gdzie będzie można prowadzić też zajęcia pozalekcyjne.

I jeszcze jedna nowość - utworzenie oddziału dwujęzycznego ze zwiększoną liczbą godzin języka angielskiego. Dodatkowo w klasie siódmej lekcja historii będzie prowadzona z elementami języka angielskiego.

Jak widać prawie 450 uczniów tłuchowskiego zespołu szkół czeka po wakacjach wiele zmian.

Jolanta Mlodecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.