ThyssenKrupp szuka do pracy

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
M

ThyssenKrupp szuka do pracy

M

Trwa rekrutacja do oddziału firmy ThyssenKrupp, który powstał w Starych Marzach, na terenie gminy Dragacz.

Według rankingu „Rzeczpospolitej”, w 2014 roku ThyssenKrupp była na 145 miejscu wśród 2000 największych firm w Polsce. To czołowy dystrybutor metali i tworzyw sztucznych w Polsce. Wiadomość o tym, że jego filia pojawi się pod Dragaczem, na terenie dawnej wytwórni asfaltu, pojawiła się w listopadzie zeszłego roku. O lokalizacji przesądziła bliskość wjazdu na autostradę A1. Wtedy deklarowano, że działalność rozpocznie się w czerwcu 2016 r., ale proces ten przyspieszono.

Przedstawiciele konsorcjum kontaktowali się z Urzędem Gminy w Dragaczu. Rekrutację na wyższe stanowisko prowadzą za pomocą wyspecjalizowanych portali internetowych, ale poszukują też pracowników za pomocą witryny dragacz.pl . Można tam znaleźć wszystkie ogłoszenia o rekrutacji. Na razie ThyssenKrupp szuka referenta ds. obsługi klienta, pomocnika magazyniera, magazyniera i kontrolera jakości.

O anonsach informuje również na swoim koncie na Facebooku Dorota Krezy-mon, wójt Dragacza.

- Przedstawiciele firmy nas o to poprosili. Zależy im, żeby przyszła załoga rekrutowała się z sąsiedztwa - wyjaśnia samorządowiec.

Na początku zatrudnienie ma znaleźć ok. 30 osób. W połowie maja trafią na praktyki do innych oddziałów firmy, a potem rozpoczną pracę na terenie gminy Dragacz. Gdy kombinat będzie się rozbudowywał, przybędzie kolejnych miejsc pracy.

Rekrutacją dla giganta interesował się także Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu. - Sami się z nimi skontaktowaliśmy, jeszcze w lutym - mówi Karolina Kasica, dyrektor PUP-u. - Nie prowadzili wtedy rekrutacji. Planowali to zrobić dopiero w połowie roku. W razie potrzeby będziemy służyć pomocą.

Urzędniczka zwraca także uwagę, że pierwszych 30 zatrudnionych nie zmieni struktury bezrobocia w powiecie świeckim. - Zwłaszcza, że na zatrudnienie mogą liczyć także osoby z Grudziądza i okolic, gdzie o pracę też jest ciężko - dodaje Kasica.

M

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.