– Chcemy zarazić mieszkańców pasją do aktywnego stylu życia w fajny, ciekawy sposób – mówi Marcin Wróblewski, czołowy Dziki Dzik z Gorzowa
30 kwietnia odbędzie się druga edycja Biegu Tropem Dzika (ekstremalny bieg z przeszkodami na trasie – dop. red.). Przygotowania już ruszyły?
Jak najbardziej. Taki bieg planujemy ze sporym wyprzedzeniem. Musimy przygotować trasę, przeszkody, przejść rozmowy z miastem i zabezpieczyć imprezę... To spore wyzwanie.
W tym roku w biegu z przeszkodami będą mogły wziąć udział także dzieci. Jak będzie wyglądać trasa dla najmłodszych?
Dzieci będą pokonywać bieg w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza: 3-6 lat, bieg na 600 m. Druga: 7-12 lat, bieg do 1 km. Na tym dystansie znajdzie się 15-20 przeszkód. W każdej z kategorii wiekowych wybierzemy trzech najszybszych chłopców i trzy najszybsze dziewczynki. Bieg będzie też darmowy, by jak najwięcej maluchów spróbowało swoich sił. Nie chcemy, by doszło do takiej sytuacji, że rodzice będą wybierać, które z dzieci weźmie udział w biegu.
Wszystkie dzieci mogą wystartować w biegu?
Jasne, najważniejsza jest dobra zabawa. Podczas takiego biegu dzieci będą mogły spokojnie wytarzać się w błocie i ubrudzić od stóp do głów. I to bez żadnych konsekwencji (śmiech) !
A co czeka dorosłych?
Po pierwsze, trasa będzie dłuższa. Tym razem nie będzie to ponad 7 km, a ok. 10 km. Przeszkód będzie ok. 50.
Pojawią się na trasie jakieś nowe przeszkody?
Oczywiście.
Czyli?
Np. warkocze Agaty. To będą rury o długości 5 m, po których trzeba będzie się wspiąć i na samej górze uderzyć w dzwonek. Kolejna: Indiana Jones. Nad niewielkimi wałami pojawią się liny, na których będzie można przedostać się z jednej strony wału na drugą. Coś jak liana (śmiech). Będzie też przeszkoda składająca się z opon zawieszonych na linie oraz takie konkurencje, które angażują różne partie mięśni. Ściany, które są teraz na poligonie, zostaną odbudowane. Nie zabraknie też konkurencji z wodą. I tak samo, jak rok temu: jeśli ktoś nie pokona przeszkody, wykona karne „padnij – powstań”.
Jak zapisać się na bieg?
– Dorośli mogą to zrobić przez
portal sporttime.pl (obowiązuje opłata). Bieg dla dzieci jest darmowy, zapisy będą przyjmowane na miejscu. – Przy zapisach postawimy świnkę skarbonkę, do której każdy będzie mógł wrzucić symboliczną opłatę za bieg dla dzieci
– mówi Wróblewski.