Terrorysta ranił 20 osób. Został zatrzymany przez policyjny oddział SAT [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Maciej Czerniak

Terrorysta ranił 20 osób. Został zatrzymany przez policyjny oddział SAT [zdjęcia]

Maciej Czerniak

Pociąg zatrzymał się wczoraj tuż przed stacją Bydgoszcz-Główna obok cmentarza przy Ludwikowie.

Krótko po godzinie 11 w jednym z wagonów padły strzały, rozległy krzyki pasażerów, a napastnik uzbrojony w karabin maszynowy wychylił się przez drzwi i wrzasnął do gapiów gromadzących się przed składem: „Wyp.... wszyscy stąd!”. Padła kolejna seria z karabinu. Nastąpiła eksplozja, a z okien wagonu wydostała się chmura siwego dymu. Po kilku minutach na miejscu był oddział SAT, czyli sekcji antyterrorystycznej.

Zamaskowani i uzbrojeni po zęby szturmowcy podzielili się na dwa pododdziały. Weszli do wagonu dwoma wejściami. Napastnik po wymianie ognia został pojmany. Policjanci zaczęli przeczesywać wagon w poszukiwaniu rannych. Na miejsce dotarła straż pożarna i ratownicy pogotowia. Ze składu zaczęto wynosić rannych. Kilka osób, które odniosły najcięższe obrażenia - łącznie z ranami amputacyjnymi nóg i rąk - na sygnale zabrano do szpitali. Pozostałych poszkodowanych strażacy i ratownicy medyczni układali na skarpie obok pociągu odbitego z rąk terrorysty.

Taki był scenariusz ćwiczeń, które wczoraj zostały przeprowadzone na bocznicy kolejowej między stacjami Bydgoszcz-Leśna i Bydgoszcz-Główna. - To były ćwiczenia, a nie pokaz - zaznaczał wczoraj podinsp. Tomasz Krajewski, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, dowodzący akcją: - Ani policja, ani pogotowie nie wiedziało, co zastanie na miejscu.

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.