Anna Klaman anna.klaman@pomorska.pl

Teraz został tylko NSA

Teraz został tylko NSA Fot. Piotr Hukało
Anna Klaman anna.klaman@pomorska.pl

Wraca sprawa mandatu radnej Czersku Anny Redzimskiej. Jest niekorzystne dla niej orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił obie skargi na zarządzenie zastępcze wojewody o wygaszeniu mandatu radnej.

Jedną skargę złożyła sama zainteresowana, drugą Rada Miejska w Czersku. Orzeczenie zapadło w piątek i nie jest prawomocne. Stronom przysługuje jeszcze złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Czy z tej możliwości skorzystają?

Póki co trzeba wystąpić o pisemne uzasadnienie. Jest na to trzydzieści dni. Gdy już będzie, w ciągu kolejnych trzydziestu dni przysługuje złożenie owej skargi.

Radna Anna Redzimska wstrzymuje się na razie z udzieleniem informacji, czy się odwoła. Chce zapoznać się najpierw z uzasadnieniem z WSA.

Wiceburmistrz Grzegorz Klauza nie ukrywa, że złożenie skargi przez radę miejską jest pewne. By tak się stało, konieczna będzie kolejna uchwała. Kiedy? Zgodnie z terminami. Klauza mówi, że póki co trudno odnosić się do wyroku WSA. Wiadomo jedynie tyle, że uznał on, że doszło do naruszenia ustawy, bo radna prowadziła działalność z wykorzystaniem mienia gminy. Przypomnijmy, Redzimska ma od lat z dwiema koleżankami spółkę pielęgniarską. Usługi pielęgniarskie prowadzone są w domu pacjentów, ale pielęgniarki mają swoją siedzibę w SP ZOZ w Czersku. Dzierżawią tam biuro właśnie od gminy.

Anna Klaman anna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.