Teraz trzeba myśleć o dopłatach do biletów

Czytaj dalej
Fot. Pawel Lacheta
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Teraz trzeba myśleć o dopłatach do biletów

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Również radni gminni się martwią o organizację transportu publicznego. Na jakim etapie są przygotowania planu i kto ostatecznie za to odpowiada?

- Jak się skończyło wspólne zebranie o transporcie publicznym? Jeden i drugi samorząd współpracuje z PKS Chojnice. W gminie Chojnice mają perfekcyjnie zorganizowane, a jak jest u nas? - dopytywał Ireneusz Wesołowski. - Mnie ten temat żywotnie interesuje. Zależy mi, jako dyrektorowi szkoły, aby uczniowie mieli czym dojechać i nie mieli dopłaty do biletów.

- Zdaję sobie sprawę z wagi tego problemu - odpowiadał burmistrz Tadeusz Kowalski. - Nowe przepisy o transporcie wchodzą od stycznia 2017 r., ale trzeba się dobrze przygotować, aby nie zostać na przysłowiowym lodzie, a uczniowie będą jeździć autobusami za pełną odpłatnością.

Na spotkaniu byli wójtowie wszystkich gmin powiatu tucholskiego, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Tucholi oraz przedstawiciel powiatu tucholskiego. - Braliśmy udział w dyskusji, podkreślaliśmy, że jest to temat bardzo ważny i nie można z nim czekać do ostatniej chwili. Wcześniej musi być ustalony plan działania - podkreślał burmistrz. - Byłem rozczarowany postawą powiatu. To oni powinni wziąć sprawy w swoje ręce i spiąć działania wszystkich gmin. Tak to sobie wyobrażam, tymczasem z powiatu był tylko wicestarosta.

Jednym z ważniejszych tematów w tym wszystkim, jak podkreślał Kowalski, jest ustalenie jak zorganizować dopłaty do biletów.

- Jeśli powiat zabierze się do tego za późno, uczniowie wybiorą inne miasta, a my zostaniemy bez niczego - dodał. - Trzeba ustalić harmonogramy.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.