Teraz są pod kreską, ale liczą na pieniądze

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Teraz są pod kreską, ale liczą na pieniądze

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Skrzyżowanie na Pocztowej w Tucholi nie będzie przebudowywane.

Pisaliśmy o tym, że w gminie liczą na to, że w ramach tzw. schetynówek, a konkretnie z oszczędności przetargowych, skapnie im na przebudowę ul. Pocztowej i Dworcowej. Teraz są pod kreską, a zazwyczaj, w poprzednich edycjach, było tak, że właśnie w takiej sytuacji przyznawane były środki.

- Liczę na to i wierzę, że jeszcze w tym roku będą te ulice wyremontowane - informował niedawno burmistrz Tadeusz Kowalski. - Mamy już nawet w tegorocznym budżecie zabezpieczone własne pieniądze.

Odezwał się do nas mieszkaniec gminy Tuchola, który twierdzi, że w projektach właśnie na etapie planowania powinno się pomyśleć o przebudowie skrzyżowania ulic Świeckiej z Dworcową. - Jeżdżę tam codziennie i wożę dzieci do szkoły. Trafia mnie szlag, bo autobusy jadące od strony Świeckiej i skręcające na dworzec blokują skrzyżowanie - mówi czytelnik. - Kiedyś wiceburmistrz obiecał, że zajmie się tym problemem.

Spytaliśmy Tomasza Stybaniewicza, co jest nie tak z tym skrzyżowaniem? - Tak, był tam kiedyś problem, ale przy okazji remontu ulic w 2010 r., przypominam, że to skrzyżowanie było skorygowane - tłumaczy. - W tej chwili nie ma tam korków i problemu. Ja też tam przejeżdżam codziennie, więc wiem, jak jest.

Jak tłumaczy Stybaniewicz, jeśli dojdzie do przebudowy Dworcowej i Pocztowej chcą ograniczyć ruch autobusów, a zrobić trasy dla rowerów. - Przypominam, że czekamy także na środki na rewitalizację dworca. Ma powstać centrum przy dworcu, gdzie kierowcy będą mogli się przesiąść na rower - dodaje wiceburmistrz. - Był kiedyś problem, bo był ostry łuk 90 stopni, ale cofnęliśmy krawężniki i wyłagodziliśmy go. To jest ścisłe centrum i uliczki są ciasne. Trzeba było uwzględnić wysepki i przejścia dla pieszych. Po to są azyle, aby spowolnić ruch w centrum.

Na pewno będzie łatwiej przejechać kierowcom od strony ul. Pocztowej - w prawo i na wprost, bo będą zlikwidowane trzy miejsca parkingowe, które były przeznaczone dla policji. Będzie to pas dojazdowy do skrzyżowania. Poprawi to i rozładuje ruch w tej części.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.