Teraz na ratunek pojadą nowoczesnymi wozami

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Teraz na ratunek pojadą nowoczesnymi wozami

Dominik Fijałkowski

Mikołaj obsypał inowrocławskich strażaków prezentami. Wczoraj otrzymali oni trzy nowe pojazdy, a czwarty dotrze do nich już niebawem.

Komenda Powiatowa PSP w Inowrocławiu wzbogaciła się o mercedesa. Jest to tzw. wóz wężowy. Posiada on na wyposażeniu aż 3 kilometry węży strażackich oraz dodatkowy osprzęt umożliwiający przesyłanie wody na duże odległości. Strażacy otrzymali też średni wóz gaśniczy scania, a także specjalistyczny pojazd, dzięki któremu będą mogli poruszać się po trudnym terenie. Umożliwia on także pływanie. Jest to bowiem mała amfibia na gąsienicach. Na lądzie zabiera do 6 osób, a na wodzie utrzymuje się z czteroosobową obsadą. Amfibia może też zabrać na pokład osobę na noszach. Wyposażona jest w 60-konny silnik benzynowy. Można do niej zamontować dodatkowy silnik. Zakup wozów sfinansowano ze środków Unii Europejskiej. Podczas uroczystości nowe pojazdy poświęcili st. brygadier w stanie spoczynku, ks. Zenon Rutkowski oraz nowy kapelan kujawsko-pomorskich strażaków, ks. Mariusz Stasiak.

Jak wspomnieliśmy, niebawem strażacy otrzymają jeszcze lekki wóz operacyjno-rozpoznawczy. Jego zakup współfinansowało Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Inowrocławia.

W trakcie wczorajszej zbiórki do służby stałej w PSP mianowani zostali: Marcin Polak i Sławomir Jankowski. Na wyższe stopnie służbowe awansowali natomiast: Przemysław Jeske i Radosław Łączny.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.