Teraz i wygodniej, i bezpieczniej można dojechać do jeziora

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Teraz i wygodniej, i bezpieczniej można dojechać do jeziora

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Zakończyły się prace związane z budową kolejnego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku jeziora Średniak. Jest bezpieczniej.

Inwestycja jest zrealizowana przy współpracy gminy Gostycyn z powiatem tucholskim. Na realizację tego zadania gmina przekazała powiatowi 44 tys. zł.

- Wydłużenie ścieżki w kierunku Piły ma na celu zwiększenie, jeszcze przed sezonem kąpielowym, bezpieczeństwa osób które wykorzystują sprzyjające warunki atmosferyczne na wiosenne wyprawy pieszo-rowerowe - informują w urzędzie. - Były głosy, że na tym odcinku było dosyć niebezpiecznie.

Ścieżkę poprowadzono do najbliższej, gruntowej drogi gminnej, prowadzącej nad jezioro Środkowe, które ostatnimi czasy staje się bardzo popularne i wiele mieszkańców jeździ w sezonie kąpać się właśnie tam.

- Jednocześnie zachęcamy wszystkich pieszych i rowerzystów zamierzających odwiedzić wspomniane jezioro do korzystania ze ścieżki, a dalej kontynuowania wyprawy gruntową drogą gminną, która ze względu na znikomy ruch samochodowy jest bezpieczniejszą alternatywą dla drogi powiatowej - przypominają urzędnicy.

Inną inwestycją w gminie Gostycyn jest budowa chodnika w Bagienicy. Połączył on centrum wsi ze świetlicą wiejską. To także wspólne zadanie gminy Gostycyn z powiatem tucholskim. Gmina zakupiła materiał za 12 tys. zł, a powiat zapewnił wykonawstwo.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.