Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Teraz ćwiczą rączki. Ale kiedyś będą nas czytać!

Ostatnio dzieci „Gazetę Pomorską” potraktowały dość brutalnie. Kiedyś, liczymy, że jednak staną się naszymi Czytelnikami. Fot. Nadesłane Ostatnio dzieci „Gazetę Pomorską” potraktowały dość brutalnie. Kiedyś, liczymy, że jednak staną się naszymi Czytelnikami.
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Panie ze żłobka przygotowały dla maluchów mnóstwo gazet. Założenie było takie, by dzieciaczki rozwijały się manualnie i ćwiczyły sprawność rączek.

Papier gazetowy idealnie nadaje się bowiem do ugniatania, rozdzierania, a także tworzenia kulek. Wszystkim się bardzo podobała ta aktywność, która pobudzała wyobraźnię, wspierała rozwój poznawczy, społeczny oraz ruchowy. - Gazety na pewno jeszcze nie raz pojawią się w naszej sali - mówią panie.

Dzieci miały m.in. w rękach „Gazetę Pomorską”. Póki co potrzebna im była do rozwijania sprawności ruchowej, ale z czasem - taką wypada mieć nadzieję, że staną się też czytelnikami. Pewnie już w wersji cyfrowej - choćby na tabletach, a może i innych jeszcze bardziej nowoczesnych nośnikach, o których teraz jeszcze się im nawet nie śni.

Jak słyszymy, dzieci w sę- poleńskim żłobku każdego dnia nabywają nowych umiejętności, wśród rówieśników rozwijają się szybciej niż u mamy pod przysłowiową spódnicą. Niedawno przesypywały naturalne składniki, takie jak: ryż, kasza, makaron, fasola. Tworzyły z nich także grzechotki, które wydawały rozmaite dźwięki, w zależności od tego, z czego zostały stworzone. Doskonaliły zdolność koncentracji uwagi, czekania na swoją kolej, koordynację wzrokowo-ruchową, a także rozwijały ciekawość poznawczą. Nie jest tak, że w żłobku dzieci się tylko bawią. Nie, nie. Tam jest nauka przez zabawę. Taka jak na przykład trenowanie nalewania picia z dzbanka do kubka. By nie rozlać, trzeba się postarać.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.