Terapia dużą porcją śmiechu i zabawy

Czytaj dalej
Joanna Maciejewska

Terapia dużą porcją śmiechu i zabawy

Joanna Maciejewska

Uśmiech na twarzy dzieci to efekt wczorajszych warsztatów prowadzonych przez Fundację „Dr Clown” w Wojewódzkiego Szpitala im. L. Rydygiera.

- Chcemy nieść uśmiech chorym dzieciom i sprawić, aby zapomniały o chorobie, bolesnych zabiegach i smutku rozłąki z najbliższymi - podkreśla Anna Czerniak, prezes fundacji.

Mali pacjenci wysłuchali wierszy, bajek i rozmawiali o wartościach. Na koniec uczestnicy dostali wielkie pędzle i wałki i wspólnie namalowali obraz. - Dzieci zawsze bardzo chętnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju atrakcjach, które im proponujemy. Udział w warsztatach oparty na pięknych i wartościowych „Bajkach z Całego Świata” był dla nich wielką radością, a możliwość wspólnego wykonania ogromnych rozmiarów obrazu znakomitą zabawą i integracją z rówieśnikami - zdradza Anna Grajpel-Dybowska, pełnomocnik oddziału Fundacji „Dr Clown” w Toruniu.

Do połowy maja wolontariusze z fundacji będą rozdawać dzieciom książeczki wierszami i kolorowankami.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.