Ten weekend w Bydgoszczy minie pod znakiem tańca [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Studio Tańca Bailamos
Joanna Pluta

Ten weekend w Bydgoszczy minie pod znakiem tańca [zdjęcia]

Joanna Pluta

4 i 5 czerwca w Bydgoszczy będzie trwał festiwal „Bydgoszcz żyje tańcem”. Organizatorzy zapraszają do Artego Areny.

Pierwszy dzień festiwalu (4 czerwca, sobota) to turniej tańca towarzyskiego Bydgoszcz Dance Cup, na który przyjadą pary z całego kraju. W drugim dniu zaplanowano Bydgoszcz Formation Dance Cup, gdzie będą się prezentować dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne w wielu kategoriach. - Szacujemy, że przez dwa dni przez festiwal przewinie się około 2 tysięcy uczestników - mówi Michał Młodzikowski ze Studia Tańca Bailamos, organizatora wydarzenia.

Niezwykle zapowiada się główna część festiwalu, czyli gala wieczorna, zaplanowana 4 czerwca o godz. 20. - Udało się nam zaprosić na pokaz trzykrotnych Mistrzów Świata w Exhibition Dance - Victora da Silvę i Hannę Karttunen - podkreśla Młodzikowski. - Ich występy miała okazję oglądać publiczność na całym świecie - tańczyli już między innymi w RPA, Japonii, Chinach, USA, Włoszech i Finlandii. Teraz na żywo będzie mogła zobaczyć ich publiczność w Bydgoszczy.

Szczegóły na stronie Studia Bailamos.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.