Ten trakt będzie się dziurawił

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Ten trakt będzie się dziurawił

(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

- Ulicą Zachodnią w Grudziądzu jeździ więcej kierowców. Trzeba ją odnowić i oczyścić - wskazują kierowcy. Urzędnicy obiecują sprawdzić na dniach jej stan techniczny.

Odkąd na ulicy Konstytucji 3 Maja na dwóch skrzyżowaniach zainstalowano sygnalizację świetlną, wzmógł się ruch na ul. Zachodniej między osiedlami Rządz i Strzemięcin.

- Kierowcy wolą jechać tędy, żeby nie stać na „światłach”. To normalne - mówi Roman Czechowski, taksówkarz. - A droga jaka jest każdy widzi. Przydałby się jej remont. Albo przynajmniej załatanie dziur.

Ubytki tworzą się tam dosyć często. Całkiem niedawno ulica była „flekowana”. Nawierzchnia jest już jednak stara i nie wytrzymuje naporu samochodów. W dodatku od strony lasu niszczy ją roślinność i piach, które wdzierają na jezdnię.

O rozwiązanie problemu poprosiliśmy urzędników Zarządu Dróg Miejskich.

- Wybiorę się na miejsce i sprawdzę stan ulicy. Mogę jedynie zapewnić, że dziury zostaną załatane - informuje Jarosław Trawka z działu remontów cząstkowych zarządu dróg.

Z kolei pracownicy ZDM odpowiedzialni za oczyszczanie i utrzymanie dróg zapewniają, że także wybiorą się na miejsce i jeśli roślinność rzeczywiście utrudnia ruch - nakażą ją usunąć.

(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.