Ten rok dla komendy nie był najgorszy - oceniają policjanci

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Ten rok dla komendy nie był najgorszy - oceniają policjanci

Maja Stankiewicz

- Będziemy się starać, aby poczucie bezpieczeństwa było jeszcze większe - obiecywał na spotkaniu opłatkowym nakielski komendant Dariusz Stoński.

Uroczyste spotkanie z opłatkiem i życzeniami to już przedświąteczna tradycja w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle. Biorą w nim udział nie tylko policjanci, także samorządowcy z wszystkich gmin powiatu nakielskiego, delegacje innych służb mundurowych, duchowieństwo i wielu zaproszonych gości.

W tym roku nastroje były szczególnie świąteczne, bo jak podkreślił nadkomisarz Dariusz Stoński, komendant KPP w Nakle, ten rok był dla komendy dobry, a szczególnie cieszyć może mniejsza liczba zdarzeń.

Policjanci gratulowali swemu wieloletniemu duszpasterzowi, ks. prob. Grzegorzowi Nowakowi, nominacji na kanclerza kurii bydgoskie. Komendant wręczył kapłanowi z tej okazji policyjną odznakę z krzyżem. Życzył też żartobliwie, by na tym jego służba w Kościele się nie zakończyła, wszak czekają: Episkopat i ...Watykan.

-Oby każdy następny rok dawał tyle satysfakcji co miniony. Oby tych zdarzeń najtrudniejszych, najbardziej bolesnych było jak najmniej - życzył z kolei policjantom kapłan.

Samorządowcy przygotowali świąteczne podarki dla policji. Największą paczkę niósł starosta Tomasz Miłowski. Nie zdradził co w niej jest. -To urządzenie, które spowoduje, że będziemy czyli się bezpieczniejsi -powiedział tajemniczo. Przypomniał, że w środę 23 grudnia Rada Powiatu Nakielskiego pochyli się na sesji nad trzyletnim programem zapobiegania przestępczości w powiecie nakielskim.

Życzeń było więcej, a i prezenty były. Dzięki hojności Hanny i Gerarda Reijers (to już kilkuletnia tradycja) pod choinką znalazło się kilkadziesiąt świątecznych paczek. Obdarowane zostały nimi dzieci wychowujące się m.in. rodzinach zastępczych.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.