Ten festiwal jest Boski i czeka na wsparcie

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Joanna Pluta

Ten festiwal jest Boski i czeka na wsparcie

Joanna Pluta

Zaczęło się od imprezy urodzinowej, a jest już szósta edycja festiwalu. Boski Fest dopiero w lipcu, ale pomóc można mu już tylko do soboty.

Niekomercyjny, szczery, zrobiony z pomysłem – tak o festiwalu Boski Fest mówią ci, którzy choć raz na nim byli. W połowie lipca w Bydgoszczy czeka nas jego szósta edycja. A od czego się zaczęło?

- Od imprezy urodzinowej, która nagle przemieniła się w festiwal - opowiada Michał Gerszewski, jeden z organizatorów Boskiego Festu. - Ta impreza to możliwość spotkania się w ciepłym, przyjaznym, wielopokoleniowym gronie. Zawsze oferujemy różnego rodzaju warsztaty, między innymi jogi, medytacji, rękodzieła i kuchni wegetariańskiej. To dobra propozycja dla całych rodzin.W tym roku już po raz czwarty ekipa Boskiego Festu zbiera pieniądze na organizację imprezy na portalu crowdfundingowym Polakpotrafi.pl. Jak idzie? - Została nam do uzbierania jedna trzecia potrzebnej sumy, czyli około 5 tysięcy złotych - mówi Gerszewski.
Kto chce wesprzeć festiwal, powinien się pospieszyć - zbiórka trwa jeszcze tylko do soboty, do godz. 22. Dobrą informacją jest to, że każdy, kto wpłaci na portalu choćby 10 złotych, otrzyma karnet na całą imprezę.

Najbliższą edycję Boskiego Festu zaplanowano między 13 a 16 lipca. - Odbędzie się w ośrodku PTTK „Na szlaku Brdy” w Janowie. To właśnie tam będzie można m.in. tworzyć łapacze snów z kokosów, nauczyć się medytacji, jogi i tańca brzucha czy spróbować swoich sił w kuglarstwie - mówią organizatorzy.

Imprezie jak zawsze będą towarzyszyły koncerty. Wystąpią takie zespoły, jak Zielony Bus Band, Basia Kamrowska Jazz Band i Nandaloo&Cocojembe, a także Hańba, Bum Bum Orkestar i Psio Crew.

- Wieczory będą natomiast czasem wspólnych zabaw na scenie zdominowanej przez soundsystemy grające szeroko pojętą muzykę elektroniczną - słyszymy od organizatorów. - Scenę zorganizuje bydgoski Raa Step SoundSystem. Zapraszamy do boskiego świętowania razem z nami.Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.