Telewizyjnej współpracy nie będzie. Nie ma na to zgody

Czytaj dalej
Fot. Joana Bejma
Joanna Bejmaredakcja.znin@pomorska.pl

Telewizyjnej współpracy nie będzie. Nie ma na to zgody

Joanna Bejmaredakcja.znin@pomorska.pl

Choć pojawiła się taka propozycja, to w jednym paśmie i w jednym kanale nie będzie dwóch lokalnych programów telewizyjnych.

Jakiś czas temu Artur Jakubowski, szef Żnińskiego Domu Kultury zaproponował, aby rozszerzyć ofertę Miejskiego Domu Kultury w Barcinie o produkcję programu z terenu gminy Żnin - na wzór programu „Panorama Gminy” - jaki od wielu lat , raz w tygodniu przygotowuje i nadaje Telewizja Lokalna Barcin. Zajmują się tym Bartłomiej Uszko i Tomasz Kaśków.

- Wyszedłem z propozycją, by po zakończeniu programu barcińskiego nadawać magazyn żniński - oświadczył Artur Jakubowski.

Za realizację programu miał odpowiadać Żniński Dom Kultury, zawarte miały być w nim informacje społeczne, kulturalne, sportowe. Program miał mieć charakter tylko i wyłącznie relacjonujący, nie komentujący.

Wstępne rozmowy w tej kwestii już się odbyły, ale Tomasz Gronet, szef Miejskiego Domu Kultury w Barcinie oświadczył, że takiej współpracy nie będzie. Dlaczego? - Nie ma zgody władz lokalnych na to, żeby informacje z obydwu gmin ukazywały się w tym samym kanale, należącym do barcińskiej telewizji, i do tych samych widzów. Poza tym Telewizja Lokalna w Barcinie działa już tak długo, że mieszkańcy, do których dociera są przyzwyczajeni do informacji tylko z tego terenu. Dodanie informacji z innej gminy powodowałoby również obniżenie jakości obrazu - usłyszeliśmy.

Tomasz Gronet podkreślił jeszcze jedną istotną rzecz. Nawet jeśli obydwa programy byłyby rozdzielone, to nie ma możliwości technicznych, by program dotyczący gminy Żnin ukazywał się tylko na terenie Żnina, a program dotyczący gminy Barcin, tylko w Barcinie.

To tyle jeśli chodzi o Telewizję Lokalną. Tu zmian nie będzie. Będą za to w samorządowym piśmie „Pogłos Barcina”. Mający się ukazać jeszcze w tym miesiącu numer, będzie ostatnim, jaki ujrzymy w wydaniu papierowym. Kolejny ukaże się wyłącznie w formie elektronicznej. Osoby zainteresowane jego treścią będą mogły pobrać plik na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury.

A co dalej z programem żnińskim? Artur Jakubowski pomysł podtrzymuje. - Będziemy myśleć, by zrobić to w jakiś inny sposób mając na uwadze oczywiście jego wartość merytoryczną i techniczną, tak by spełniał oczekiwania mieszkańców Żnina. Program ma być przygotowywany przez Żniński Dom Kultury. Do rozpatrzenia pozostaje kwestia ulokowania programu i tego za pośrednictwem jakich kanałów będzie dostępny - usłyszeliśmy.

Joanna Bejmaredakcja.znin@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.