Joanna Pluta

Telewizja z pasmem na żywo i bardziej regionalna

- Chcemy, by widzowie brali czynny udział w naszych programach - podkreśla Tomasz Pietraszak. Fot. archiwum - Chcemy, by widzowie brali czynny udział w naszych programach - podkreśla Tomasz Pietraszak.
Joanna Pluta

Rozmowa z Tomaszem Pietraszakiem, dyrektorem TVP3 Bydgoszcz o zmianach w bydgoskim ośrodku telewizji.

- Nowe studio, inna nazwa i logo. To nie są jedyne zmiany, jakie czekają nas w styczniu w bydgoskiej telewizji?
- Nie, ale także są ważne - jak chociażby zmiana nazwy z TVP Regionalna na TVP 3 Bydgoszcz. Zacznijmy jednak od zmiany najważniejszej. Od dziś codziennie - od poniedziałku do piątku - na naszej antenie między godz. 7 a 8 będziemy prezentowali poranne pasmo na żywo, czyli program „Region na dzień dobry”. To absolutna nowość. Chcemy, by był programem informacyjno-publicystycznym, ale utrzymanym w nieco lżejszym tonie. Należy jednak podkreślić, że nie będzie to telewizja śniadaniowa. Nasi dziennikarze będą w nim przede wszystkim poruszali sprawy, którymi w danym momencie żyje nasz region, a poza tym sprawdzą także, jak danego dnia wygląda sytuacja na drogach i co ciekawego czeka nas w regionie jeśli chodzi o wydarzenia. Nie zabraknie rozmów z ciekawymi gośćmi, przeglądów prasy i serwisów internetowych.

- A prowadzący? Podobno stawiacie na młodych dziennikarzy?
- Program będzie codziennie prowadziło troje dziennikarzy - jeden gospodarz i dwóch reporterów - po jednym z Bydgoszczy i Torunia. Rolą gospodarza będzie między innymi prowadzenie rozmów z zaproszonymi gośćmi. Zależy nam, by w roli gospodarzy sprawdzili się młodzi dziennikarze, którzy przy okazji będą mogli się wykazać i nabrać szlifu w dziennikarstwie telewizyjnym. W paśmie porannym zobaczymy więc między innymi Rafała Przybyszewskiego, Agatę Chyłkę i Malwinę Turek. O czym warto wspomnieć, to fakt, że nowy program jest nadawany z zupełnie nowego studia. Ma powierzchnię około 60 m kw., jest ciepłe, przytulne, ma okna, przez które będzie można obserwować, co dzieje się na zewnątrz. Wierzę, że spodoba się naszym widzom. Tak samo jak kolejna nowa rzecz, czyli codzienne popołudniowe pasmo publicystyczne między godz. 17.35 a 18.30.

- Tu też będzie parę nowości, nie zabraknie jednak programów, które widzowie już znają i z którymi są związani.
- W poniedziałki będą mogli oglądać dobrze już im znany cykl „Polityka dla ludzi”. We wtorki zaproponujemy „Na zdrowie” Barbary Kozber na przemian z naszą nowością, czyli programem „Wolno być” Joanny Sikory poruszającym tematykę zdrowego stylu życia, profilaktyki zdrowotnej i tzw. slow life. W środy znani już doskonale „Samorządni”, dotykający jeszcze bardziej niż do tej pory spraw całego regionu. W czwartki będziemy emitować „O tym się mówi”, który dla widzów poprowadzą wspólnie Rafał Przybyszewski i Paulina Rubczak. Ludzie kultury, nauki i biznesu będą komentować to, co najważniejszego dzieje się na Kujawach i Pomorzu, a gospodarze programu spróbują wspólnie z nimi odpowiedzieć między innymi, jak się żyje w naszym regionie, co nas wyróżnia na tle kraju itd. W piątki zaś zaproponujemy program „Strefa spotkań. „Zbliżenia” będą nadawane o tej samej porze, co do tej pory. Nie zabraknie też między innymi „Agroregionu” i „Strefy kibica”.

- W nowej ramówce ma być więcej o regionie?
- Zdecydowanie! Wracamy do źródeł i chcemy, by mówić o regionie nie tylko w kontekście Torunia i Bydgoszczy, ale w o wiele szerszym. Na razie to są plany, ale docelowo mamy co godzinę od godz. 9 codziennie emitować krótkie serwisy informacyjne w charakterze flesza. Chcemy także, by widzowie mieli coraz większy udział w naszych programach. To ma być nasza wspólna telewizja.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.