Teleskopy w sadzie

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Agnieszka Romanowicz

Teleskopy w sadzie

Agnieszka Romanowicz

Takiego pikniku jeszcze nie było! Zacznie się w sadzie w Topolnie o godz. 20. Goście będą leżakować i... podziwiać kosmos!

Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych w Gołuszycach, właściciele stuletniego sadu w Topolnie, gmina Pruszcz i ośrodek kultury w Pruszczu przygotowali niecodzienną ofertę: noc spadających gwiazd.

Zaplanowano ją na piątek 26 sierpnia w sadzie na granicy Topolna i Topolinka o godz. 20. Udział w imprezie zapowiedzieli fachowcy z Astrobazy w Świeciu. Przyjadą ze swoim teleskopem. Na miejscu będzie też sprzęt, kupiony przez SWON Gołuszyce w ramach projektu „Hortiterapia - Planeta Ucieczki”, który z powodzeniem realizują od kilku lat.

- Zapraszamy wszystkich entuzjastów kosmosu. Jeśli ktoś ma swój sprzęt do obserwacji nieba, będzie miło, jeśli zabierze go ze sobą - mówi Wojciech Zieliński, właściciel sadu. - My zapewniamy ognisko, ławki, coś do zjedzenia i piwo.

Warto zabrać ze sobą leżaki i koce. - I modlić się o piękną pogodę, bo bez niej - wiadomo - nie zobaczymy nic - mówi Zieliński.

Przypominamy, że kolejna impreza w sadzie w Topolnie już 11 września. To trzecia edycja smacznego festynu, którego głównym bohaterem jest jabłko. W programie bieg po jabłko, konkurs na jabłko w deserze, pokazy średniowiecznego życia, koncerty, wykłady o ekologicznym sadzie i wiele innych atrakcji.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.