Tej zimy Wda Świecie chce też pozyskać zawodników

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Tej zimy Wda Świecie chce też pozyskać zawodników

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

We wtorek wieczorem piłkarze Wdy Świecie rozpoczęli przygotwania do rundy rewanżowej. W kadrze trzecioligowca będzie kilka zmian.

W inauguracyjnym treningu Grzegorz Wódkiewicz miał do dyspozycji 22 zawodników. Wśród nich nie było Damiana Meyera, Dawida Cylca i Karola Murawskiego. Wszyscy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Murawski był ostatnio testowany w Lechii Gdańsk. Bramkarz z Chełmna miałby wzmocnić zespół juniora starszego. We Wdzie nie będzie grał też Radosław Mik, z którym rozwiązano umowę.

- Chcielibyśmy pozyskać 3-4 zawodników - informuje trener Grzegorz Wódkiewicz. - Na razie jest za szybko na nazwiska. Mam nadzieję, że przed pierwszym sparingiem z Legią Chełmża będziemy mieli w 99 procentach zamkniętą kadrę. Zależy nam na tym, by wzmocnić głównie środek pola.

Jednym z kandydatów do gry w Świeciu jest Filip Kruczyński z Pelikana Niechanowo. Trzecioligowiec z Wielkopolski poinformował na swojej stronie, że pomocnik ma być testowany od dziś przez Wdę. W Niechanowie 19-latek nie ma szans na regularną grę. Jesienią wystąpił tylko w czterech meczach, w tym 57 minut przeciw zespołowi ze Świecia.

W tym tygodniu treningi będą lżejsze. Od poniedziałku piłkarze trenować będą cztery razy w tygodniu, potem pięć i na końcu znów cztery. Od 23 stycznia dojdą im sparingi. W sumie zaplanowanych jest 10 gier kontrolnych, choć nie wykluczone, że 5 marca zamiast sparingu odbędzie się spotkanie Pucharu Polski. Pierwszy raz Wda zagra z Motorem Lubawa, KS Chwasz-czyno czy Wierzycą Pelplin.

Sparingi: Legia Chełmża (23 stycznia, godz. 12), Olimpia Grudziądz (27 stycznia, 17), Wierzyca Pelplin (30 stycznia, 12), Unia Solec Kujawski (6 lutego, 10), Rodło Kwidzyn (6 lutego, 12), Naprzód Jabłonowo (13 lutego, 10), Motor Lubawa (13 lutego, 12), Rol.Ko Konojady (20 lutego, 12), KS Chwaszczyno (27 lutego, 12), Sokół Kleczew (5 marca, 14 w Kleczewie).

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.