Marcin Gołembiewski

Tęcza Topólka wiosną nie zwalnia tempa

Tęcza w 2016 roku zanotowała komplet pięciu wygranych. Fot. Wojciech Alabrudziński Tęcza w 2016 roku zanotowała komplet pięciu wygranych.
Marcin Gołembiewski

Tęcza wygrała 5. mecz wiosną i już do pięciu punktów zwiększyła przewagę nad drugim zespołem w tabeli. W innym spotkaniu 21. kolejki włocławskiej B klasy Orion drugi raz z rzędu zanotował bezbramkowy remis.

W Dębiankach doszło do spotkania na szczycie tabeli, dwóch przed tą kolejką niepokonanych w 2016 roku drużyn.

Gospodarze objęli prowadzenie po uderzeniu najskuteczniejszego strzelca rozgrywek Arkadiusza Safandowskiego, który musiał po chwili opuścić boisko z powodu kontuzji. W 30 min. goście mogli wyrównać, ale Ireneusz Szylbert obronił strzał z rzutu karnego wykonywany przez Konrada Strużynę. Napastnik Wiślanina zrehabilitował się w drugiej połowie, ale między słupkami Tęczy nastąpiła zmiana w przerwie, ponieważ Szylbert ze względów osobistych mógł zagrać tylko 45 minut.

Gospodarze szybko odpowiedzieli i znów prowadzili. Dwie kolejne bramki zdobyli rezerwowi, których do gry wprowadził trener Robert Siwiński.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.