Tęcza Brusy świętowała jubileusz z Chojniczanką

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Tęcza Brusy świętowała jubileusz z Chojniczanką

Monika Smól

Drużyna z Brus świętowała 70-lecie istnienia klubu. Oczywiście, na sportowo. Sparingiem zespół rozpoczął przygotowania do sezonu.

Z okazji obchodów 70-lecia istnienia klubu MLKS Tęcza Brusy, w ramach pierwszego sparingu przygotowawczego do kolejnego sezonu rozgrywek, zespół rozegrał mecz z pierwszym zespołem pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice.

- Świetne widowisko - słychać było głosy kibiców z trybun Stadionu Miejskiego w Brusach. Nie wierzyli, że przeciwko ich drużynie stanie cały podstawowy skład Chojniczan-ki. Jubilaci, pod wodzą trenera Janusza Fabicha, ucieszyli się z takich gości.

Piłkarze na murawie spędzili dwa razy po 30 minut. Gospodarz był gościnny - Chojniczan-ka wygrała 2:0 po golach Łukasza Kosakiewicza i Hieronima Gierszewskiego.

Burmistrz Brus wręczył jedenaście odznak za działalność na rzecz klubu, dziesięć srebrnych i jedną złotą - dla Zbigniewa Pryby - wieloletniego działacza, wiceprezesa oraz sponsora.

Przy okazji odbył się piknik.

Kolejne sparingi bruskiej drużyny: środa godz. 18.30 - MKS Debrzno (wyjazd), sobota godz. 18.30 - Krajna Sępolno Krajeńskie (wyjazd).

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.