Technikum w Mątwach umacnia swoją renomę

Czytaj dalej
Fot. ZSP nr 1
Oprac. (AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Technikum w Mątwach umacnia swoją renomę

Oprac. (AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Inowrocławskie licea zajęły odległe miejsca w zestawieniu „Perspektyw”. Powody do zadowolenia ma natomiast „Chemik”.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” po raz 18. opracowała Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. W dorocznym zestawieniu znalazło się 500 najlepszych w kraju liceów i 300 techników. Wśród nich są szkoły inowrocławskie.

Oceniając szkoły licealne brano pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W rankingu 2016 brane były pod uwagę jedynie wyniki matury pisanej w tzw. „nowej formule”.

Spośród ogólniaków inowrocławskich najlepiej ocenione zostało I LO im. Jana Kasprowicza, sklasyfikowane na 228. miejscu (9. w województwie), co jednak oznacza znaczny spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym, gdy „Kasper” zajął 140. miejsce i 20014 r., gdy tę szkołę umieszczono na pozycji 116. W latach poprzednich I LO znajdowało się z reguły w pierwszej „setce”...

Awans odnotowało II LO im. Marii Konopnickiej, sklasyfikowane na 267. miejscu (11 miejsce w województwie), wobec 324. miejsca w 2015 r. i 275. w 2014 r. Poza pierwszą pięćsetką znalazło się natomiast III LO im. Królowej Jadwigi.

Najlepszym liceum ogólnokształcącym w województwie okazało się Liceum Akademickie UMK w Toruniu.

Ogromny sukces zanotowało po raz kolejny Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w inowrocławskich Mątwach (popularny „Chemik”), które umocniło swoją pozycję na liście znakomicie kształcących placówek oświatowych. Technika zostały ocenione według czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Nasze technikum uplasowało się na 67. miejscu w kraju, co dało 6. lokatę w województwie, a pierwsze miejsce w powiecie! W rankingu olimpijskim, wśród wszystkich liceów i techników łącznie, jest to 77. miejsce w skali kraju. - To znaczące osiągnięcie jest wynikiem pracy wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej z młodzieżą o zróżnicowanych uzdolnieniach i zainteresowaniach. Rozwijamy umiejętności uczniów zdolnych, którzy pod kierunkiem swoich mentorów osiągają laury w olimpiadach na szczeblu ogólnopolski, ale równocześnie nie pozostawia się na marginesie uczniów z pewnymi zaległościami i mającymi trudności w nauce - podkreśla Grażyna Kadłubowska, dyrektor ZSP 1. Właśnie taka filozofia sprawia, że szkoła znajduje się w ścisłej czołówce krajowej.

Warto dodać, że z inspiracji wielu dyrektorów i nauczycieli, „Perspektywy” wprowadziły dla najlepszych polskich liceów i techników specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne o kształcie szkolnych tarcz, będące potwierdzeniem wysokiej jakości pracy tych szkół. Najlepsze szkoły mają prawo używać w 2016 roku tytułu honorowego „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2016 i związanego z tym graficznego znaku jakości. Wspomniane technikum zdobyło tytuł Złotej Szkoły, a I oraz II LO - srebrnej.

Oprac. (AB)

Oprac. (AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.