Teatr Repertuarowy z komedią „Allo, allo”

Czytaj dalej
Fot. Maciej Gapinski
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Teatr Repertuarowy z komedią „Allo, allo”

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Chojnickie Centrum Kultury w ramach projektu Teatr Repertuarowy zaprasza 4 lutego na musical „Allo, Allo” w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina.

Spektakl jest sceniczną wersją popularnego w Polsce brytyjskiego serialu komediowego.

Akcja farsy toczy w kawiarni „Cafe Rene” w miasteczku Nouvion w okupowanej przez Niemców Francji. Kawiarenka jest miejscem załatwiania szemranych interesów przez skorumpowanych oficerów niemieckich i punktem operacyjnym działaczy Ruchu Oporu.

Właściciel kawiarni, Rene Artois, walczy równie dzielnie jak żołnierze na froncie, aby jego żona Edith nie dowiedziała się, iż ma on romans z kelnerkami Yvette i Mimi.

Rene ukrywa w kawiarni nie tylko dwóch brytyjskich pilotów, ale również słynny obraz, którego sprzedaż po wojnie ma mu zapewnić dostatnie życie ... niekoniecznie z żoną. Obraz jest również obiektem pożądania Herr Flicka z gestapo. W najmniej odpowiednim momencie zawsze pojawiają się w kawiarni fanatyczni członkowie Ruchu Oporu: autorzy nie zostawiają na nikim suchej nitki. Ośmieszeni zostają wszyscy: Niemcy, Francuzi, Włosi i Anglicy. Reżyser Jan Tomaszewicz zrealizował spektakl w koncepcji muzyczno-kabaretowej.

Bilety są po 30 zł.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.