Joanna Pluta

Teatr o przemocy. Jest nowy spektakl

Konferencja prasowa Teatru Polskiego w Bydgoszczy dotycząca premiery spektaklu "Krew na kocim gardle, czyli Marilyn Monroe kontra wampiry&a Fot. Dariusz Bloch Konferencja prasowa Teatru Polskiego w Bydgoszczy dotycząca premiery spektaklu "Krew na kocim gardle, czyli Marilyn Monroe kontra wampiry".
Joanna Pluta

W najbliższą sobotę o godz. 19 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy będzie można obejrzeć kolejną premierę.

„Krew na kocim gardle, czyli Marylin Monroe kontra wampiry” wyreżyserowała jedna z najważniejszych twórczyń z krajów byłej Jugosławii, Anja Suša. Tym razem na warsztat wzięła tekst Rainera Wernera Fassbindera, który dotąd nie był wystawiany w Polsce.

- Dwa lata temu miałam propozycję, żeby wystawić go w jednym z teatrów w Słowenii, jednak odmówiłam - opowiada reżyserka. - Dopiero tu, w bydgoskim teatrze poczułam, że to odpowiednie dla niego miejsce. Głównie ze względu na fakt, że Teatr Polski jest odważny repertuarowo. To tekst o przemocy, o wchodzeniu w role kata i oprawcy w codziennych sytuacjach, ale także o tym, czy teatr powinien komentować rzeczywistość i kto dał mu do tego prawo.

Na scenie zobaczymy profesjonalnych aktorów - wśród nich Anitę Sokołowską, Martynę Peszko, Beatę Bandurską, Jakuba Ulewicza i Macieja Pestę, ale także aktorów amatorów - tu między innymi Emilię Malczyk, Marię Jazel i Jagodę Długosz. Za dramaturgię odpowiada Agnieszka Jakimiak, a za kostiumy Maja Mirkovic. Premiera w sobotę o godz. 19 na dużej scenie.

Krew na kocim gardle, czyli Marilyn Monroe kontra wampiry

RAINER WERNER FASSBINDER
Krew na kocim gardle


REŻYSERIAAnja Suša
TŁUMACZENIEIwona Nowacka
DRAMATURGIAAgnieszka Jakimiak
KOSTIUMYMaja Mirković
SCENOGRAFIAZorana Petrov
ASYSTENTKA SCENOGRAFKIAnna Adamiak
MUZYKAKrzysztof Kaliski
CHOREOGRAFIADamjan Kecojević
ŚWIATŁARobert Łosicki
VIDEOMikołaj Walenczykowski
INSPICJENTMateusz Stebliński
WYSTĘPUJĄBeata Bandurska, Maciej Pesta, Martyna Peszko, Anita Sokołowska, Małgorzata Trofimiuk, Jakub Ulewicz, Konrad Wosik, Małgorzata Witkowska oraz Jagoda Długosz, Grażyna Grzelak, Maria Jazel, Halina Kanarkowska, Sławomir Majczyk, Emilia Malczyk, Teresa Perlik, Monika Skorobohata
Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.