Te trakty potrzebują pilnych remontów

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Ernestowicz
(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Te trakty potrzebują pilnych remontów

(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

- Nie da się tutaj normalnie chodzić - Czytelnicy wyliczają zniszczone chodniki. A urzędnicy obiecują ich naprawę.

Gdzie trakty dla pieszych powinny być wyremontowane? Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń.

- Chodnik przy ul. Żeromskiego 1 do 5 jest w kiepskim stanie od kilku lat. Zniszczyły go ciężarówki, które dowoziły materiały podczas rozbudowy pobliskiego hotelu - wskazuje grudziądzanka z os. Chełmińskiego.

Podobny los spotkał pieszojezdnię przy ul. Paderewskiego 237. - Są tam powyrywane i zapadnięte kostki. Trakt zniszczyły ciężkie pojazdy - zgłasza pan Jan z Owczarek.

- Kiedy doczekamy się remontu chodnika przy ul. Moniuszki? - pytają mieszkańcy Śródmieścia.

- W sprawie traktu przy ul. Żeromskiego 1-5, wymiana nawierzchni chodnika zostanie zaproponowana do planu remontów na rok 2017. W tym roku z powodu zamkniętego już planu, jak również ograniczonych środków finansowych możemy doraźnie uzupełnić uszkodzone płyty - mówi Ramona Ficerman z Zarządu Dróg Miejskich.

Jeśli chodzi o uszkodzoną pieszojezdnię przy Paderewskiego, urzędniczka zapewnia, że sprawdzi jej stan i jeśli uszkodzenia powstały na skutek ruchu pojazdów wożących materiały na budowę, właściciel i wykonawca zostaną zobligowani do naprawienia kostki betonowej.

- Jeśli zaś chodzi o remont chodnika przy ul. Moniuszki ZDM bezzwłocznie przystąpi do prac po uprzednim usunięciu wszystkich drzew wraz z systemem korzeniowym, które to są bezpośrednią przyczyną deformacji nawierzchni traktu - dodaje Ramona Ficerman.

Zgodę na wycinkę musi jednak wydać urząd marszałkowski, który od stycznia tego roku będzie zajmował się rozpatrywaniem wniosków o wycinkę na terenie miast.

(LERN)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.