Te same mityngi, ale inne

Czytaj dalej
Fot. Thibault Camus
Tomasz Froehlke

Te same mityngi, ale inne

Tomasz Froehlke

Powstanie cykl mityngów IAAF World Indoor Tour, zamiast IAAF Indoor Permit. Ale zmiana nie dotyczy tylko nazwy.

Do IAAF World Indoor Tour początkowo zaliczane będą cztery znakomite mityngi halowe: w Karlsruhe (6 lutego), Bostonie (14 lutego), Sztokholmie (17 lutego) oraz Glasgow (20 lutego).

W każdym roku w ramach touru rozegranych zostanie połowa konkurencji indywidualnych, znajdujących się w programie halowych mistrzostw świata.

W sezonie 2016 konkurencjami punktowanymi będą u mężczyzn biegi na 60, 800, 3000/5000 metrów, skok o tyczce, trójskok i pchnięcie kulą, a w rywalizacji kobiet bieg na 60 metrów przez płotki, biegi na 400 i 1500 metrów oraz skoki wzwyż i w dal. Pozostałe konkurencje pojawią się w cyklu w 2017 roku.

Zwycięzcy cyklu IAAF World Indoor Tour będą mogli liczyć nie tylko na nagrody finansowe (za pierwsze miejsce 20 tysięcy dolarów) ale także na „dzikie" karty uprawniające do startu w halowych mistrzostwach świata IAAF.

Laureatem World Indoor Tour będzie zawodnik, który zgromadzi najwięcej punktów - te przyznawane będą za zajęcie jednego z pierwszych czterech miejsc w mityngu według klucza: 1. miejsce - 10 punktów, 2. miejsce - 7 punktów, 3. miejsce - 5 punktów, 4. miejsce - 3 punkty.

Tomasz Froehlke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.