Te same kłopoty połączyły dziesiątki rodzin

Czytaj dalej
Fot. Piotr Kryżanowski
Karolina Rokitnicka

Te same kłopoty połączyły dziesiątki rodzin

Karolina Rokitnicka

W Kowalewie od 25 lat działa Grupa Czas, która pomaga osobom uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom. W weekend zorganizowała bal.

Karnawałowa impreza ma już 21-letnią tradycję. Zaproszeni zostali na nią nie tylko członkowie kowalewskiej grupy, ale także osoby z podobnych organizacji z Brodnicy, Wąbrzeźna, Świecia, Grudziądza, Torunia, Golubia-Dobrzynia, Tucholi, Chojnic. Na spotkanie przybyło ponad 100 osób.

- Oprócz dobrej zabawy bal miał na celu zebranie środków finansowych na wsparcie leczenia 4-letniej Wiktorii. Młoda kowalewianka zmaga się z chorobą nowotworową. Uczestnicy balu brali udział w licytacji przedmiotów przekazanych m.in. przez Urząd Miejski. Monografia Kowalewa Pomorskiego licytowana była dwukrotnie. Pierwszy kupiec przekazał ją do ponownej licytacji - informuje asystentka burmistrza Kowalewa Karolina Kowalska.

Była to już trzecia zbiórka. Przygotowania do balu trwały kilka miesięcy. Nad organizacja czuwała Elżbieta Idzikowska-Róg i Mirosław Kowalski.

- Bardzo dziękuję za zaangażowanie w sprawy społeczne gminy. Pomysłodawca śp. Ireneusz Idzikowski cieszy się, że jego wieloletnia praca jest kontynuowana - mówi burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.