Te pomieszczenia są nam potrzebne

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(pb)

Te pomieszczenia są nam potrzebne

(pb)

Przy ulicy Podgórnej 3a w Toruniu stoją dwa garaże, które za chwilę zostaną rozebrane. - Otrzymaliśmy pismo ze Zrzeszenia Właścicieli i Zarządców Domów, któremu podlegają garaże, że do końca lutego mamy zabrać wszystkie nasze rzeczy, a nowe pomieszczenia zostaną nam przydzielone w marcu - mówi jeden z lokatorów.

Mężczyzna podkreśla, że od czasu, kiedy dostał to pomieszczenie od zrzeszenia, czyli od 4-5 lat, traktował je jako garaż.

- Mam niewielki samochód, więc nie potrzebowałem większej powierzchni. Poza tym przechowuję tam też inne niezbędne rzeczy, ponieważ nie mam piwnicy. W takiej samej sytuacji jak ja znalazł się też mój sąsiad. Tylko nasze dwa garaże stoją przy Podgórnej 3a i podobno szpecą krajobraz. Tyle dowiedziałem się z plotek - opowiada mężczyzna, który nie kryje zaskoczenia na myśl o likwidacji garaży. Twierdzi, że kilka miesięcy temu nadzór budowlany wyraził zgodę na to, aby garaże pozostały w tym samym miejscu.

Z kolei Krystyna Bischoff, dyrektor Zrzeszenia Właścicieli i Zarządców Domów w Toruniu tłumaczy, że to właśnie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nakazał rozebrania garaży znajdujących się przy Podgórnej 3a. Dlaczego?

- To pomieszczenia gospodarcze przypominające garaże, które muszą być zamienione na mniejsze pomieszczenia ze względów przede wszystkim prawnych, a nie estetycznych. Lokatorzy nie płacili za pomieszczenia gospodarcze, tylko płacili czynsz, taki sam, jak właściciele mieszkań posiadających piwnice. Oni płacą jeden czynsz. Gdyby lokatorzy z Podgórnej rzeczywiście mieli garaże, to musieliby mieć umowy najmu na teren, który zajmuje garaż - wyjaśnia Bischoff.

Dyrektor Zrzeszenia Właścicieli i Zarządców Domów w Toruniu podkreśla, że lokatorzy z Podgórnej 3a nie zostaną z niczym. Otrzymają nowe, choć nieco mniejsze pomieszczenia gospodarcze.

- Będą one zgodne ze wszystkimi wymogami, a lokatorzy będą z nich mogli korzystać dokładnie tak samo, jak z dotychczasowych pomieszczeń gospodarczych. Najprawdopodobniej stanie się to już w marcu. Jestem pewna, że mieszkańcy będą z nich zadowoleni- zapewnia Krystyna Bischoff.

Nie wiemy, czy tak samo będą myśleć już niedługo mieszkańcy Podgórnej, ale pewne, że będą musieli szukać nowych garaży.

Autor: (pb)

(pb)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.