Te odblaski mogą uratować życie. To dar absolwenta

Czytaj dalej
Fot. Paweł Lacheta
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Te odblaski mogą uratować życie. To dar absolwenta

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

W Zespole Szkół w Wałdowie mówiono o bezpieczeństwie na drodze. Najmłodsi uczniowie dostali kamizelki odblaskowe. Ufundował je absolwent.

Policjanci przypomnieli dzieciom, jak postępować, by być bezpiecznym. Zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Najważniejszym momentem spotkania było wręczenie kamizelek odblaskowych dla najmłodszych, które zostały ufundowane przez Sławomira Radkowskiego.

Dzięki jego wsparciu coraz więcej młodzieży na terenie powiatu posiada tego rodzaju elementy. Jak ważne jest ich noszenie, uczniowie zaprezentowali w przygotowanych przez siebie występach artystycznych. Naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego asp.szt. Zbysław Prużyński wręczył nagrody uczniom, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w konkursie plastycznym pt. „Z odblaskami bezpieczniej”. Wszystkie prace były przez uczniów starannie przygotowane.

Mundurowi przeprowadzili pogadanki z uczniami klas podstawowych oraz gimnazjum. Dzięki czwartkowej akcji blisko 100 uczniów będzie lepiej widocznych, w czasie drogi do i ze szkoły. Niestety, nie wszędzie są chodniki i czasem dzieci muszą poruszać się przy krawędzi jezdni.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.