Te budynki są nowymi wizytówkami Inowrocławia

Czytaj dalej
Fot. ZP
Zbigniew Politowski

Te budynki są nowymi wizytówkami Inowrocławia

Zbigniew Politowski

Tytuł „Mistera Budownictwa 2015” przyznano pensjonatowi „Salt House - Solny Dom” i budynkowi mieszkalno-usługowemu.

„Mister Budownictwa - Inowrocław” to coroczny konkurs, w którym wybierane są najładniejsze nowe budynki powstałe w mieście. Wskazując takie obiekty, kapituła konkursowa bierze pod uwagę ich walory architektoniczne i użytkowe, jakość wykonania i rozwiązania techniczne.

W tegorocznej edycji o tytuł mistera rywalizowało w dwóch kategoriach łącznie 15 budynków. Swoją nagrodę przyznali też po raz kolejny internauci.

Wyniki poznaliśmy podczas gali w Teatrze Miejskim. Laury przyznano w dwóch kategoriach: obiekty nowo wybudowane oraz adaptacje, remonty, przebudowy. W pierwszej nagrodzono obiekt pensjonatowo-sanatoryjny „Salt House - Solny Dom” przy ul. Rąbińskiej 1 w Solankach. Jego inwestorem są panie Małgorzata Domańska i Ewa Kossak. Budynek zaprojektowała Elżbieta Grochocka, wykonawcą była inowrocławska firma Bar-Tof, zaś kierownikiem budowy - Jędrzej Paterek.

W drugiej kategorii zwyciężył budynek mieszkalny z funkcją usługową, usytuowany przy ul. Wierzbińskiego 98. Jego właścicielami są Grażyna i Waldemar Smolińscy, projekt wykonał Wojciech Bromboszcz, wykonawca to Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Elgra, a kierownik budowy - Ludomir Szczupakowski.

W plebiscycie internautów nagrodę przyznano za budynek jednorodzinny przy ul. Wierzbińskiego 86, należący do Moniki i Jacka Miklasów.

Nagroda w każdej kategorii to m.in. 5 tys. zł dla inwestora oraz tablica pamiątkowa do umieszczenia na nagrodzonym obiekcie. - W Inowrocławiu przybywa pięknych budynków, ale też odnawiane są te wpisane do rejestru zabytków. To w dużej mierze Państwa zasługa - inwestorów, ale także projektantów, wykonawców - podkreślił podczas gali prezydent Ryszard Brejza, przewodniczący kapituły konkursu.

Finał konkursu stanowił także sposobność do przypomnienia osiągnięć firm branży budowlanej w Inowrocławiu i podziękowania im za dobrą pracę.

Gratulacje i dyplomy otrzymali przedstawiciele firmy Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. za laury i wyróżnienia w kilku prestiżowych konkursach: „Budowniczy Polskiego Sportu”, „Kreator Budownictwa Roku 2015” oraz „Firma Dobrze Widziana” (pisaliśmy na ten temat szerzej w „GP” z 9 bm.) oraz w konkursie „Budowa na Medal Pomorza i Kujaw” za obiekt handlowo-biurowy Green Office.

Prezydent złożył również gratulacje firmie Instalbud, wyróżnionej w konkursie „Budowa na Medal Pomorza i Kujaw” za dom przy ul. Jacewskiej 32b, a także spółce Inenergia, która zdobyła laury w tym samym konkursie za budowę obory wol-nostojącej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Łagiewnikach (gm. Kruszwica) oraz za rewitalizację w Kruszwicy.

Wyrazy uznania padły również pod adresem szefostwa firmy Eurotherm Technika Grzewcza, którą magazyn „Profile” uhonorował Platynową Kielnią za długoletnią, profesjonalną działalność w branży techniki grzewczej.

Zbigniew Politowski

Pracę dziennikarską rozpocząłem pod koniec 1983 r. w prasie włocławskiej. W  1987 r. zostałem reporterem inowrocławskiego oddziału  "Gazety Pomorskiej", a w 1994 r. jego kierownikiem. Na początku lat 90. przez krótki okres byłem dziennikarzem działu ekonomicznego "GP". W swoich publikacjach od początku koncentruję  się wokół spraw lokalnych, samorządowych, gospodarczych, społeczno-politycznych, interwencyjnych. Ponieważ moją pasją jest turystyka, chętnie popełniam teksty  prezentujące urodę różnych zakątków Polski, także związane z bliską mi problematyką uzdrowiskową. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.