Taxi we Włocławku z nowym znakiem

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Justyna Trawczyńska

Taxi we Włocławku z nowym znakiem

Justyna Trawczyńska

Włocławskie taksówki będą miały ujednolicone oznakowanie. Radni podczas ostatniej sesji jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie.

Włocławscy radni zadecydowali, że we Włocławku wszystkie taksówki będą oznakowane jednakowo. Przyjęcie przez radę uchwały pozwoli na dostosowanie przepisów prawa miejscowego do obowiązujących uregulowań prawnych.

„Zmiany w dotychczasowych regulacjach prawnych oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej związanej z wykonywaniem krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, spowodowały konieczność przygotowania projektu nowej uchwały” - czytamy w uzasadnieniu.

W decyzji dotyczącej dodatkowych oznaczeń taksówek ustanowiono m.in. nowy wzór emblematu z numerem bocznym. Określono także sposób jego umieszczenia na pojeździe, ponadto przyjęto jednolity wzór informacji o opłatach za przejazd.

Taxi we Włocławku z nowym znakiem
wanad Takie oznakowanie będzie na włocławskich taksówkach

Nowe oznakowanie z numerem bocznym taksówki nawiązuje do symboli miasta. Jest w kolorach żółtym i czerwonym z herbem miasta i nazwą „Włocławek”. Emblematy mają być umieszczane po obu stronach auta, w centralnym miejscu na przednich drzwiach. Natomiast cennik będzie musiał znajdować się w lewym górnym narożniku szyby prawych tylnych drzwi pojazdu. W cenniku trzeba zawrzeć opłatę początkową oraz za jeden kilometr.

Jak podkreśliła na poniedziałkowej sesji rady Maria Kotwasińska, dyrektor wydziału komunikacji włocławskiego urzędu, proponowana uchwała była konsultowana ze środowiskiem taksówkarzy.

Jak się okazuje, do ujednolicenia oznakowania nie są do końca przekonani taksówkarze. Podkreślają, że ta zmiana narazi ich na dodatkowe koszty.

- Ta uchwała zmusza nas do wymiany oznakowań i cenników, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami - mówi jeden z włocławskich taksówkarzy.

We Włocławku działa kilka różnych korporacji taksówkowych. Często na dotychczasowych naklejkach z numerem bocznym umieszczana była informacja o firmie, pozwalająca na jej identyfikację.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.