Targi pracy i edukacji w Sępólnie Krajeńskim [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter

Targi pracy i edukacji w Sępólnie Krajeńskim [zdjęcia, wideo]

Mimo że był to debiut, to przyznać trzeba, że bardzo udany. Pierwsze targi pracy i edukacji okazały się strzałem w dziesiątkę, a i do organizacji nie można się przyczepić.

Sępoleńską halę Krajna Arena zapełnili wczoraj po brzegi uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nie tylko z Sępólna, ale również z gmin Więcbork, Kamień i Sośno. Nie brakowało też gości z sąsiednich powiatów. Ci młodsi szukali dla siebie wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. - Raczej zostanę w Więcborku i będę się uczył na kierunku informatycznym - powiedział nam wczoraj uczeń więcborskiego gimnazjum Oskar Betański.

Oferty pracy - KLIKNIJ

Jego kolega Jakub Suder również ma już sprecyzowane plany na przyszłość. - Będę się uczył w Sypniewie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Moi rodzice mają gospodarstwo i swoją przyszłość wiążę właśnie z tym - powiedział.
Ciekawy pomysł na przyszłość ma Julia Drzewiecka. - Szukam szkoły, ale jeśli będzie to ta, o której marzę, to będzie ona poza regionem. Chciałabym dostać się do szkoły o profilu teatralnym - zdradziła.

Ich starsi uczniowie mogli porozmawiać i zapoznać się z ofertą przygotowaną przez szkoły wyższe, m.in. z Bydgoszczy.
Wśród rzeszy młodych ludzi zauważyć można było też starsze osoby, poszukujące pracy. Byli oni jednak w mniejszości. Również dla nich przygotowano możliwość porozmawiania z pracodawcami. Tych na targach również nie brakowało. W przygotowanych stoiskach można było spotkać największe miejscowe firmy - produkcyjne, usługowe, ale także te mniejsze i to z całego regionu. Nie brakowało przedstawicieli firm z Chojnic, Człuchowa, Bydgoszczy. A chętni mogli znaleźć pracę jako sprzedawca, konstruktor, technolog, spawacz, elektryk, stolarz, piekarz, cukiernik, szwaczka, brukarz, kierowca, recepcjonista i wiele innych. Organizatorzy targów zadbali również, by odwiedzający mogli zrobić fryzurę, makijaż i zapozować do zdjęcia, które przyda się do CV.

- Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i przyjęcie zaproszenia na nasze targi. Chciałbym, aby wpisały się one na stałe w kalendarz imprez w powiecie sępoleńskim - powiedział starosta sępoleński Jarosław Tadych.

- To kolejna historyczne wydarzenie w naszej pięknej hali. Po raz pierwszy są to targi pracy i edukacji i z tego się cieszymy. Mam nadzieję, że uczestnicy targów zdobędą informacje i zbiorą oferty, które pozwolą im podjąć ważne decyzje na przyszłość - dodał burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.

Na targach zaprezentowało się ponad 50 firm, szkół, instytucji i małych jednoosobowych działalności. Rozstrzygnięto też konkurs na logo targów. Zwycięzca chciał jednak pozostać anonimowy, a nagrodę przekazał na cel charytatywny.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.