Kazimierz Sikorskik.sikorski@polskatimes.pl

Targi CES w Las Vegas - szturm technologii

Kazimierz Sikorskik.sikorski@polskatimes.pl

Na naszych oczach dokonuje się technologiczny przełom zmieniający życie milionów ludzi. Nowinki zostaną zaprezentowane w Las Vegas.

Aautonomiczne samochody i autobusy, usługi transportu na żądanie i inne nowinki, które nie brzmią już jak opowieści z gatunku science fiction. Okazją do wymiany poglądów o teraźniejszości i przyszłości projektów tzw. Smart Cities będą najbliższe targi CES w Las Vegas, które są największym na świecie wydarzeniem poświęconym nowym technologiom. Targi ruszą na początku stycznia.

-Inteligentne pojazdy, które stają się coraz bardziej popularne, to realna odpowiedź na problemy komunikacyjne wielkich metropolii - mówi Gary Shapiro, Prezes i CEO Consumer Technology Association.

CES 2016 ma pokazać, jak innowacyjne technologie już dziś zmieniają transport w miastach oraz jak będą to robić w przyszłości.

Anthony Foxx, amerykański sekretarz ds. Transportu ogłosił niedawno Smart City Challenge - konkurs dla średniej wielkości amerykańskich miast realizujących projekty mające na celu rozwiązanie dynamicznie zmieniających się problemów komunikacyjnych. Zwycięzca otrzyma nawet 40 milionów dolarów na wdrożenie w życie projektu, który poprawi bezpieczeństwo transportu publicznego oraz uczyni go bardziej przyjaznym dla mieszkańców i bardziej niezawodnym niż do tej pory.

To jeszcze nie wszystko, bo rząd amerykański zapowiedział także rozwiązanie do 2016 roku kwestii prawnych związanych z problemem transferu danych między pojazdami.

Nie będzie zaskoczeniem, że ogromna część hal wystawowych w Las Vegas poświęcona będzie dronom, które przebojem wchodzą w nasze codzienne życie. To już nie tylko urządzenia pozwalające śledzić ruch uliczny - bezzałogowe aparaty dostarczają listy, niewielkie przesyłki, patrolują lasy zagrożone pożarami, dokonują zwiadów nad miejscami nawiedzonymi przez powodzie i trzęsienia ziemi, a ilość firm produkujących drony jak i możliwości ich zastosowania rosną w dynamicznym tempie. Wystarczy powiedzieć, że w porównaniu z ubiegłorocznymi targami w Las Vegas powierzchnia na której wystawiane będą bezzałogowe aparaty wzrośnie w tym roku o 250 procent.

Autor: Kazimierz Sikorski

Kazimierz Sikorskik.sikorski@polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.