Lucyna Sztanderalucie.@op.pl

Taniec w edukacji. Tak najlepiej można się sprawnie komunikować

Młodzi ludzie z Portugalii, Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, Łotwy, Estonii, Belgii, Czech, Grecji i Polski. Połączył ich taniec. Fot. nadesłane Młodzi ludzie z Portugalii, Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, Łotwy, Estonii, Belgii, Czech, Grecji i Polski. Połączył ich taniec.
Lucyna Sztanderalucie.@op.pl

Zakończyło się międzynarodowe szkolenie „Move’ em All!” zorganizowane przez sępoleńskie Stowarzyszenie „Dorośli - Dzieciom”.

Uczestniczyły w nim 24 osoby z Portugalii, Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, Łotwy, Estonii, Belgii, Czech, Grecji i Polski. Projekt finansowany był przez program Erasmus plus.

Całość koordynował Daniel Wargin z sępoleńskiego stowarzyszenia. Uczestnicy przez cały czas pracowali nad teorią i praktyką związaną z wykorzystaniem zajęć ruchowych w edukacji. Przygotowywali własne performanse ruchowo-taneczne - można je było zobaczyć na ulicach Sępólna, opracowywali nowe, oryginalne narzędzia edukacyjne oparte na ruchu. Wszystko po to, żeby uświadomić i sobie i innym, że dzięki zajęciom ruchowym można uzyskać lub zintensyfikować efekty edukacyjne w wielu dziedzinach.

Połowa kwietnia zaskoczyła wszystkich piękną pogodą, a Sępólno zrobiło na uczestnikach ogromne wrażenie. Zachody słońca nad jeziorem - szczególnie malownicze z balkonu gościnnego Hotelu Jan, piękno otaczającej natury, rozwinięta infrastruktura to największe zaskoczenie dla uczestników.

Mało kto spodziewał się, że małe miasteczko może wyglądać właśnie tak, że jest tyle miejsc do wykorzystania i tyle możliwości. Przekonało się o tym wielu obcokrajowców z aż dziesięciu krajów. Sępólno bardzo im się spodobało.

Autor: Lucyna Sztandera

Lucyna Sztanderalucie.@op.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.