Talentów nam nie brakuje

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Maja Stankiewicz

Talentów nam nie brakuje

Maja Stankiewicz

Podczas gali w Potulicach zarząd powiatu nagrodził m.in. wybitnych sportowców. Wczoraj napisaliśmy o ciężarowcach, ale nie tylko im gratulowano.

Ciężarowców wśród laureatów najwięcej, bo aż trzynastu, ale przedstawiciele innych dyscyplin sportowych także odbierali w Potulicach statuetki i nagrody pieniężne. Najgłośniej ostatnio o wioślarce Monice Ciaciuch, mieszkance Ślesina, która na początku maja w czwórce podwójnej, wraz z koleżankami, zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy.

Nagrodę zarząd powiatu nakielskiego przyznał jej jednak za osiągnięcia uzyskane w 2015 r. Także są one imponujące. To m.in. zdobycie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio i trzecie miejsce na mistrzostwach Europy w Poznaniu.

Mieszkańcy powiatu odnoszą także sukcesy w lekkiej atletyce. Dobrymi wynikami poszczycić się może m.in. sprinterka Weronika Częsz, która w ub.r. wywalczyła trzecie miejsce na mistrzostwach Polski juniorów w biegu na sto metrów.

Medalistami mistrzostw Polski juniorów są także biegacze: Dawid Nitka z Nakła oraz Daria Maik z Mroczy. Znaleźli się oni w gronie sportowców nagrodzonych w tym roku przez zarząd powiatu w Nakle. Podobnie jak młodzi oszczepnicy: Kamil Krzysztof Marach i Dawid Wegner, zawodnik LUKS Start Nakło.

Rok temu sporo nagród zdobyli w powiecie karatecy. Tym razem na liście laureatów znalazło się dwoje sportowców trenujących tę dyscyplinę. To medaliści mistrzostw Europy WUKF w Belgii: Nadia Ignasiak i Krzysztof Michalski.

Z nagrodą zarządu wyjechał z Potulic także Andrzej Sklepowicz, wielki pasjonat i propagator darta w Nakle. Władze powiatu doceniły także sportowców trenujących sporty drużynowe, np. piłkę nożną (nagroda dla Kacpra Wełniaka, który od 2015 r. regularnie powoływany jest do kadry Polski U- 16). A także trenujących siatkówkę (nagrodzono Jana Lesiuka) medalistę Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Pile.

Z kolei za sukcesy w strzelectwie sportowym zarząd powiatu przyznał nagrodę pieniężną za ubiegły sezon Weronice Gentkowskiej. Gratulujemy!

Wniosków o przyznanie nagrody za osiągnięcia sportowe było ponad 40.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.