Takie pióro to wielki powód do chluby. Dostali je nieliczni

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Takie pióro to wielki powód do chluby. Dostali je nieliczni

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

W VII Dyktandzie o Pióro Burmistrza wzięło udział 36 uczniów. Uczestnikami byli reprezentanci szkół. Wygrali je Weronika Szreder i Igor Siekierka.

W dyktandzie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół w gminie. Wyłoniono ich w eliminacjach.

W jury zasiadły polonistki: Maria Kryger, Irena Hamerlik-Jaskulska, Aleksandra Zawadzka-Tymecka.

Teksty dyktand opowiadały o przygodzie myszki (pół poważna, pół żartobliwa opowieść o wyprawie małej myszki; podstawówki) oraz o hobby Ambrożego (gimnazja).

W kategorii szkół podstawowych po raz drugi zwyciężył Igor Siekierka (SP nr 1), kolejne miejsca: Agata Bartczak (SP Wiśniewa), Łukasz Szreder (SP Lutowo).

W kategorii gimnazjów zwyciężyła Weronika Szreder (czwarty raz) z Gimnazjum w Lutowie. Napisała tekst bez błędów ortograficznych. Druga była Magdalena Zdral z Gimnazjum nr 1, a trzecia - Monika Furmaga z gimnazjum w Wałdowie.

Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez burmistrza pióra wieczne firmy Parker z napisem „Mistrz Ortografii Gminy Sępólno Krajeńskie 2016” oraz książkę. Inni zostali nagrodzeni książkami. Pierwsza trójka otrzymała grę „Sępoleński biznes”. Ewa Pronobis-Sosnowska, dyrektorka Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, nagrodziła uczniów - po jednym w każdej kategorii - którzy dyktando napisali najładniej pod względem kaligraficznym (błędów ortograficznych nie brano pod uwagę).

Imprezę zorganizowała sępoleńska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.