Takie cudeńka robią tu z papieru!

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Takie cudeńka robią tu z papieru!

Jolanta Młodecka

Rękodzieło staje się coraz bardziej popularne. Zainteresowaniem cieszą się różne warsztaty, dające szansę na artystyczne wyżycie się.

Ozdoby wykonane techniką decoupage, obrazki malowane na szkle, stroiki na choinkę lub na wielkanocny stół, kwiaty z bibuły, koszyczki z wikliny - to tylko część tego, co mogą wykonać uczestnicy warsztatów rękodzielniczych.

A koszyczki z... papierowej wikliny? Też. Z inicjatywy Ewy Smykowskiej, członkini Towarzystwa Miłośników Kujaw przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w radziejowskiej bibliotece rozpoczęła działalność sekcja rękodzieła. Pierwsze spotkanie poświęcono właśnie papierowej wiklinie. Będą kolejne spotkania - zawsze w czwartki o godz. 10.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.