Tak ma wyglądać pierwszy etap rewitalizacji Starego Fordonu

Czytaj dalej
Fot. zdmikp.bydgoszcz.pl
Anna Stasiewicz-Mąka

Tak ma wyglądać pierwszy etap rewitalizacji Starego Fordonu

Anna Stasiewicz-Mąka

Przez najbliższe dwa tygodnie, mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do zaprezentowanego projektu.

Stary Fordon, kiedyś samodzielne miasto, obecnie jedno z ładniejszych, ale i z bardziej zaniedbanych bydgoskich osiedli. Mieszkańcy od lat czekają na prace, które mają Fordonowi przywrócić dawny blask. Projekt zakłada zarówno rewitalizację dróg jak i zieleni. M.in. budowę, przebudowę i rozbudowę ulic zlokalizowanych pomiędzy ul. Bydgoską a nadbrzeżem Wisły. Pierwszą ulicą, na której planowane są prace jest ul. Bydgoska na odcinku od wysokości posesji nr 35 do skrzyżowania z ul. Rynek.

W projekcie przewidziano piesze alejki do projektowanego nabrzeża, m.in. schody wzdłuż ul. Nad Wisłą czy ciąg pieszo - rowerowy na przedłużeniu ul. Rybaki. Przy skrzyżowaniu ulicy Rybaki, planowany jest z kolei parking na 13 miejsc. Koncepcja zakłada również zagospodarowanie sporego obszaru na cele rekreacyjne. Obszar nabrzeża został podzielony na kilka stref funkcjonalnych. Pierwszą tworzy promenada ze ścieżką dla pieszych i rowerzystów na przedłużeniu ul. Promenada do ul. Rybaki. Nowa trasa będzie poprowadzona na umocnionym nasypie u podnóża skarpy, o szerokości minimalnej 6,5 metra. Wzdłuż promenady powstaną siłownie plenerowe, staną ławki i stojaki na rowery. Dostęp do promenady będzie możliwy z ul. Promenada, ul. Kapeluszników i ul. Rybaki oraz projektowanego przedłużenia ul. Ordynackiej.

Drugą strefą jest obszar na wysokości ulic Filomatów i Frycza-Modrzewskiego. Znajdą się tu: boisko do siatkówki plażowej, skatepark, ścianki wspinaczkowe, letnia siłownia i plac zabaw dla dzieci. Dalej na północ znajduje się trzecia strefa, czyli wielka polana rekreacyjna sięgająca do wylotu przedłużenia ulicy Ordynackiej. Będzie można na niej organizować pikniki czy zabawy w terenie. Czwarta strefa obejmuje obszar chroniony w ramach Natury 2000.

Projekt rewitalizacji jest dostępny w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przy ul. Toruńskiej 174a (III piętro, pokój 310). Uwagi można składać 29 marca na adres zarządu dróg (ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz) lub mailem: konsultacje@zdmikp.bydgoszcz.pl.

Anna Stasiewicz-Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.