Tak licznie się jeszcze nie bawili

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
MN

Tak licznie się jeszcze nie bawili

MN

Mikołajki w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu zorganizowano po raz pierwszy. Okazały się sukcesem.

Po raz pierwszy w świeckiej poradni psychologiczno-pedagogicznej pojawił się Mikołaj. W spotkaniu z nim uczestniczyło blisko 90 dzieci. Pod opieką placówki jest około setka z całego powiatu.

- Pojawili się prawie wszyscy. Byli zaskoczeni niespodzianką. Nigdy wcześniej czegoś takiego u nas nie doświadczyli - mówi Hanna Jurek, dyrektor ośrodka.

Na spotkanie z Mikołajem pedagodzy i psycholodzy zaprosili w trzech turach. Na początku przybyli najmłodsi, do 6-tego roku życia. Potem przed oblicze mędrca trafiły dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a na koniec poniedziałkowego dnia uczniowie starszych klas podstawówki.

- Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy i pozytywnych przeżyć. Terapeutki prowadziły zajęcia muzyczne, plastyczne, ruchowe i integrujące grupę - informują pracownicy w przesłanej informacji.

W trakcie zabawy Mikołaj wybierał i angażował najbardziej nieśmiałe dzieci do radosnych pląsów, co miało moc terapeutyczną.

Podopieczni otrzymali także prezenty, które ufundował Jarosław Kwieciński z firmy Roplast. - Dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych - mówi Hanna Jurek.

Pracownicy zajęli się także przygotowaniem słodkiego poczęstunku, którym częstowano podopiecznych.

- Na co dzień dzieci przychodzą do nas na terapię, a teraz chcieliśmy zaproponować im coś innego. Dać okazję do wspólnego świętowania - mówi Jurek o motywacji do działania.

Pomysł wypalił, a w poradni już opracowuje się szczegóły ferii zimowych, które również po raz pierwszy mają zostać zorganizowane w ośrodku.

MN

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.