Roman Laudański

Tadeusz Zwiefka: - Mam to szczęście, że jestem z Tucholi

Tadeusz Zwiefka: - Mam to szczęście, że jestem z Tucholi Fot. Jarosław Pruss/archiwum
Roman Laudański

Wykonywał dwa zawody: dziennikarza i polityka europejskiego. Pierwszy dostarczał ogromnej satysfakcji. Drugi wciąż ich dostarcza.

Zawsze z największą przyjemnością wspominam Tucholę - nie ukrywa europoseł Tadeusz Zwiefka. - W dorosłym życiu można mieszkać gdziekolwiek na świecie, ale miasto rodzinne pozostaje zawsze najpiękniejszy i najukochańsze. Przecież prawie wszystko, co było pierwsze, tam się zdarzyło. Każdy, kto zna Tucholę wie, że uroda tego miejsca jest tak wielka, iż obrazy, zapachy pozostają na wieki w pamięci. Nie da się zapomnieć, jak pachną lasy wokół Tucholi.

Tuchola wspominana dziś oczyma dorosłego człowieka jest innym miastem niż tamta, postrzegana oczyma młodzieńca. To dwie różne Tucholę. Choć Tadeusz Zwiefka przeżył tam wiele pięknych chwil, poz nawał i uczył się fundamentów życia, to jednak młodość w Tucholi była czasem rozmyślań, jak wyrwać się w szeroki świat. - Po maturze po prostu wyjechałem - mówi.

- Zawsze uważałem, że powinniśmy w równy sposób traktować całe województwo - mówi europoseł. Chciał zostać adwokatem, studiował prawo, ale zafascynowała go telewizja. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Roman Laudański

Nieustającą radością w pracy dziennikarskiej są spotkania z drugim człowiekiem i ciekawość świata, za którym coraz trudniej nam nadążyć. A o interesujących i intrygujących sprawach opowiadają mieszkańcy najmniejszych wsi i największych miast - słowem Czytelnicy "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.