Tablice pod rondem wciąż pokazują stare informacje [opinie]

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Mateusz Mazur

Tablice pod rondem wciąż pokazują stare informacje [opinie]

Mateusz Mazur

Po naszym telefonie ZDMiKP wymieni tablice, informujące o lokalizacji przystanków danej linii, które znajdują się pod rondem Jagiellonów w Bydgoszczy.

Zejścia podziemne przy rondzie Jagiellonów, to jeden z centralnych punktów miasta, z którego korzysta mnóstwo pasażerów. Wielu z nich właśnie w tym miejscu decyduje się na przesiadki, by skorzystać z komunikacji tramwajowej. Od 16 stycznia z przystanków przy rondzie odjeżdżają niemal wszystkie linie tramwajowe, jadące do Fordonu i innych ważnych pętli (wyjątkiem są linie nr 1, 7 i 9).

Jednak od początku uruchomienia nowo wybudowanej trasy nikt nie zdecydował się na wymianę tablic, które pomagają wskazać przystanek na danej linii.

- Numery linii i kierunki od soboty są kompletnie nieaktualne - zauważył jeden z naszych Czytelników.

I tak według informacji na tablicach linia nr 3 nadal jeździ na Wyścigową, nr 8 na Wilczak, a autobusy linii 64 kursują na pętlę przy Morskiej.

- To może być szczególnie mylące dla przyjezdnych, którzy przecież nie mają pojęcia o zmianach - uważa kolejny Czytelnik.

Natychmiast po naszym telefonie do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zdecydowano wymienić nieaktualne już tablice.

- Faktycznie nie zostały one jeszcze zamienione na nowe - przyznaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy drogowców.

- Wysłaliśmy już aktualne egzemplarze do dzierżawcy terenu pod rondem, który zajmie się ich wymianą. W ciągu kilku dni wszystko zostanie skorygowane - zapewnia rzecznik.

Opinie z forum:

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.