Tablic na dworcu jest tyle, że aż oczy bolą

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Tablic na dworcu jest tyle, że aż oczy bolą

Mateusz Mazur

Podczas gruntownej przebudowy bydgoskiego dworca głównego na pięciu peronach zamontowano aż 81 tablic dynamicznej informacji pasażerskiej.

Ta część inwestycji pochłonęła około 6 milionów złotych. Niektórzy jednak twierdzą, że koleje przesadziły z montażem ekranów. Pasażerowie cytowani przez „Rynek Kolejowy” narzekają, że tablic jest zdecydowanie za dużo, a co najgorsze, wprowadzają podróżnych w błąd. Jeśli dodamy do tego sporo kamer, możemy mieć wrażenie przebywania w elektronicznym gąszczu.

Przy niektórych peronach tablice zostały zamontowane co 25 metrów. Część z nich przekazuje komunikaty, których i tak nikt nie czyta, bo w tych miejscach pasażerów w ogóle nie ma.


TVN24/x-news

Przedstawiciele kolei bronią jednak montażu. - Liczba wyświetlaczy jest zawsze dostosowana do warunków panujących na danej stacji. Najważniejsze jest to, aby pasażer który korzysta z tej infrastruktury, posiadał pełną wiedzę na temat odjazdów i przyjazdów pociągów - przekazał w rozmowie z nami Karol Jakubowski z biura prasowego Polskich Linii Kolejowych.

PLK podkreślają ponadto, że dworzec Bydgoszcz Główna to największy węzeł kolejowy w całym regionie, a codziennie odjeżdża z niego 140 pociągów osobowych.

- W związku z rozwojem sieci kolejowej w samym mieście spodziewamy się, że ten ruch jeszcze wzrośnie. Obecnie dochodzi do sytuacji, że dwa pociągi jadące w dwóch różnych kierunkach rozpoczynają kurs z jednego peronu. Wtedy pasażer musi otrzymać precyzyjną informację o tym, do którego z tych składów ma wsiąść - dodaje Karol Jakubowski.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.