Tabletkomaniacy myślą, że co za dużo to dla nich zdrowo

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Katarzyna Piojda

Tabletkomaniacy myślą, że co za dużo to dla nich zdrowo

Katarzyna Piojda

Na odchudzanie, koncentrację, porost włosów, jąkanie, chrapanie, cellulit - teraz kupisz tabletki na wszystko. Niektórzy nawet na „dobry mózg” łykają pigułki. - No im to przydałoby się coś na rozum - krytykują inni.

Przychodzi kobieta do rzeźnika i w kolejce tak głośno opowiada: - Dostałam przesyłkę z reklamą lekarstw. To w sumie elegancki katalog był, a nie zwykła ulotka. Fajne te leki, bo wszystkie można kupić bez recepty. Chyba są skuteczne. Tak wyczytałam w opisach.

Z katalogu fajnych, chyba skutecznych leków, pani z rzeźnika wybrała sześć. - Wszystkie w promocji albo z wyprzedaży - podkreśla zadowolona sama z siebie. - Zamiast ponad 500 złotych łącznie zapłaciłam niecałe 200.

Zamówiła tabletki na ładną cerę, na uporczywą skórkę pomarańczową, czyli cellulit (dla niewtajemniczonych - na brzydką skórę, zwłaszcza u kobiet, która robi się na udach i pośladkach), na koncentrację, na dobry sen, na dobrą przemianę materii.

Syrop na pamięć kosztuje 24 zł. Tabletki na mózg 99. Za pigułki, które sprawią, że urośniesz, musisz dać 220 zł. Więcej o zjawisku tabletkomaniaków w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.