Joanna Pluta

Ta informacja zaskoczyła wielu: Camerimage zmienia brzeg Wisły

Ta informacja zaskoczyła wielu: Camerimage zmienia brzeg Wisły Fot. materiały prasowe
Joanna Pluta

Informacja o planach budowy centrum dla festiwalu w Toruniu zaskoczyła. - Nigdy nie kryłem, że szukam najlepszych warunków - mówi jego szef, ale zapewnia, że na najbliższe 4 lata chce zostać w Bydgoszczy.

Czy jest coś, czego nie ukradną lub chociaż nie zmałpują? Czy to taki toruński kompleks niższości?”, „To czy festiwal po 20 latach wróci do Torunia, moim zdaniem, jest mało istotne. Natomiast ważne jest, że Toruń będzie miał kolejne centrum festiwalowo-kongresowe (...) natomiast prezes toruńskiej fundacji Tumult dostanie dodatkowy atut w targach z Bydgoszczą” - to tylko niektóre reakcje internautów na wieść o liście intencyjnym, jaki 20 grudnia podpisali minister kultury Piotr Gliński, prezydent Torunia Michał Zaleski i Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu Camerimage.

Wielka budowa z widmem konfliktu

Wynika z niego, że w Toruniu, na terenie Jordanek, ma powstać wielofunkcyjne Centrum Festiwalowo-Kongresowe Camerimage, w którym w przyszłości miałby być organizowany festiwal. - Minister zadeklarował akceptację działań zmierzających do wybudowania centrum, a także w miarę możliwości utworzenia tam państwowej instytucji kultury - poinformowała w czwartek Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik toruńskiego urzędu. - Prezydent Torunia zadeklarował, że podejmie się roli inwestora.

Na początku tego tygodnia bydgoski ratusz obwieścił, że porozumiał się z Żydowiczem i planuje podpisać z nim umowę na organizację imprezy w Bydgoszczy na kolejne cztery lata. Czy w tej sytuacji to w ogóle realne? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.