Ta dziewczyna ma talent. Będzie artystką

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Ta dziewczyna ma talent. Będzie artystką

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Do 5 lutego w Centrum Informacji Turystycznej można oglądać prace Agaty Czarnowskiej, młodej artystki z Ośrodka Kultury w Rytlu.

Ośrodek Kultury w Rytlu zorganizował wernisaż prac Agaty Czarnowskiej z Gutowca. Rysowaniem zainteresowała się, mając kilka lat. Przygodę z malarstwem zaczęła w gimnazjum. Swoją pasję rozwijała, uczestnicząc w warsztatach plastycznych organizowanych przez Ośrodek Kultury w Rytlu pod okiem instruktora plastyki Joanny Czerniejewskiej.

Agata uczęszcza do Państwowego Liceum Plastycznego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy o profilu projektowanie graficzne. Uważa, iż kierunek ten pomoże jej w wyborze odpowiednich studiów, dzięki którym będzie mogła doskonalić umiejętności i uzyskać wymarzone wykształcenie. Teraz zdobywa niewielkimi krokami doświadczenie. Malując z natury, jak i z wyobraźni, stosując różne techniki - m. in. akryl, olej, ołówek, węgiel, tusz. Ciekawi ją robienie zdjęć techniką non-camera. Po raz pierwszy o jej talencie usłyszeliśmy podczas I Gminnego Pleneru Malarskiego „Wiosna w Sercu Borów Tucholskich”, który odbył się w Rytlu 2014 r. Teraz prace dziewczyny można podziwiać w Centrum Kultury i Sztuki. Gratulacje złożyli m. in. dyrektorka Ośrodka Kultury w Rytlu - Małgorzata Kowalewska-Remisz, Halina Wika Czarnowska, wiceburmistrz Grzegorz Klauza, przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Kobierowski, zastępca nadleśnictwa Woziwoda Waldemar Wencel, poeta Józef Klugmann, radna Lucyna Zawiszewska, sołtys Gutowca Zbigniew Krzoska, malarka Katarzyna Krysiak Kołatka. Był też specjalny wiersz Henryka Twardokusa.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Pomorskiej online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.