Szykujemy domowe wędzonki: Szynka, karczek, schab... Za dwanaście dni święta!

Czytaj dalej
Krzysztof Zając

Szykujemy domowe wędzonki: Szynka, karczek, schab... Za dwanaście dni święta!

Krzysztof Zając

Za dwanaście dni zaczynają się święta, a nic tak wówczas nie smakuje, jak domowe wędzonki. Robi je coraz więcej łodzian.

- To już ostatnia chwila na ich przygotowanie - twierdzi Dorota Wentel-Jendrys ze sklepu z akcesoriami wędzarniczymi przy ul. Ozorkowskiej.

- Wędzonki trzeba peklować nawet do dwóch tygodni, w zależności od grubości mięsa. Ale można ten zabieg skrócić nawet do trzech dni, gdy solanką nastrzykniemy mięso.

W artykule przeczytasz:

* Jakie produkty wędzone są bardziej trwałe,

* W jakiej temperaturze najlepiej wędzić mięso

* Na co trzeba zwracać największą uwagę podczas wędzenia

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Zając

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.